افزایش نامحسوس قیمت محصولات ذوبی

افزایش نامحسوس قیمت محصولات ذوبی
افزایش نامحسوس قیمت محصولات ذوبی

افزایش نامحسوس قیمت محصولات ذوبی

به گزارش کارشناسان آهن پرایس از وضعیت بازار تیرآهن های ذوبی، محدودیت عرضه تیرآهن سایز 18 در بازار کماکان به چشم می خورد.که متاسفانه اخبار سرایت  کمبود عرضه به سایر سایز ها نیز در بازار با زمزمه های افزایش قیمت در سایز هایی چون 16 شنیده می شود. اتفاقاتی این چنین سبب گشت تا  تیرآهن سایز  ۱4 با بیش از کیلویی ۵۰۵۰ تومان و گاها تا سقف ۵۰۸۰ تومان و تیرآهن ۱۸ هم بصورت محدود در انبارها حول و حوش ۴۸۷۰ تا بیش از ۴۹۰۰ تومان به ازای هر کیلو پیشنهاد گردد؛ البته تنها تیر ۱۶ بود که اندکی قبل در حدود ۴۶۵۰ تومان در بازار خارج از بورس کالا پیشنهاد می گشت که ظاهرا برای حاشیه های  این سایز هم  در چند روز اخیر اندیشه هایی صورت گرفته است.

اینکه چه میزان از افزایش پلکانی نرخ معاملاتی تیرآهن ذوبی در بورس کالا با خریداران تراز اول آن در بورس کالا بر این بی سامانی ها موثر است نیاز به بررسی بیشتر و شفاف سازی هایی از جانب مسئولان کشوری دارد  اما قدر مسلم و بنا بر قوانین بدیهی در هر بازار  و هر کالایی، می دانیم که محدودیت توزیع و انحصار اگر در خصوص یک کالا در بازار وجود نداشته باشد، این کالا به هیچ عنوان دچار افزایش قیمت ناگهانی نخواهد شد. گواه این مطلب، بازار میلگرد آجدار، نبشی و ناودانی داخلی تا به امروز بوده است .

این در حالی است که آخرین معاملات انجام شده در بورس کالا در خصوص تیرآهن ذوبی در حدود ۴۶۵۰ تومان صورت گرفته و این در حالی است که نرخ این محصول تا یکی دو ماه پیش کیلویی ۵۰۰ تومان پایین تر بود و از طرفی به گواه رسانه های بین‌المللی هیچ اتفاقی در بازارهای جهانی فولاد در کلیات روند، رخ نداده که اکنون با  شیب ملایم افزایش قیمت به صورت نامحسوس مواجه گشته ایم.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: