بازار آهن در انتظار کاهش قیمت

بازار آهن در انتظار کاهش قیمت
بازار آهن در انتظار کاهش قیمت

بازار آهن در انتظار کاهش قیمت

پس از گذشت چندین روز از تحولات بازار ارز که هیاهوی زیادی در دیگر بازارها به راه انداخته بود، فعالان بازار آهن و متقاضیان مصرفی همچنان در انتظار کاهش قیمت به سر می برند.

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، طی روزهای گذشته نوسانات موجود در بازار ارز، مصرف کنندگان را بر آن داشت که تا رسیدن وضعیت بازار آهن به ثبات از خرید دست نگه دارند.

آمارهای بدست آمده از قیمت آهنطی چند روز اخیر نشان می دهد که روند بازار طبق انتظارات پیش نرفته است و تا رسیدن به یک نظم کلی زمان بیشتری نیاز است. با شروع اولین روز از هفته جاری، اکثر کارخانه ها اقدام به قیمت گذاری محصولات خود نکردند چراکه از نظر فعالان و تولیدکنندگان این حوزه، بازار در حال حاضر وضعیت نابسامانی دارد. از این رو روند مشخصی در قیمت گذاری آهن آلات مشاهده نمی گردد. کارخانه تولیدکننده میلگرد راد همدان قیمت محصولات خود را با 180 تومان کاهش نسبت به آخرین روز هفته گذشته اعلام کرد.دیگر کارخانه های  میلگرد سازی کاهش چندانی نداشته اند.

خبر های بازار اهن حاکی کاهش 10 تا 20 تومانی قیمت میلگرد دیگر کارخانه ها می باشد. کارخانه میلگرد سیادن ابهر در اولین روز از هفته جاری قیمت میلگرد سایز 14 خود را 4610 تومان اعلام نمود. همانطور که در خبر های هفته گذشته گفته شد، با توجه به روند افزایش قیمت ها قبل از کاهش نرخ دلار، نمی توان انتظار داشت که قیمت آهن آلات به یکباره افت کرده و شاهد میلگرد 3500 تومانی در بازار باشیم. اما آنچه مشخص است، این است که چنانچه بازار ارز همچنان تحت کنترل قرار داشته باشد، روند دیگر بازار ها از جمله اهن کاهشی خواهد ماند و قیمت ها به مرور زمان متناسب خواهد شد.

در حال حاضر بازار اهن افت نسبی داشته که پیش بینی می شود تا پایان هفته این روند شدت بیشتری یابد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (3)

 • آرمان.تبریزی
  آرمان.تبریزی1397/07/16 - 12:27 پاسخ

  تکلیف کسانی مثل من که با قیمت بالا خرید کردیم چه میشود .لانه مور با شب نمی ویران میشود .برای بنده 10 میلیون اختلاف یعنی حقوق 5 ماه کارمندی .این دیگر چه مملکتی است اگر خامنه ای و دار و دسته اش نمیتوانند اداره کنند لطف کنند و دست از سر ملت بردارند

 • علی
  علی1397/07/14 - 17:11 پاسخ

  با سلام . ظاهرا با توجه به اینکه ارز اومد پایین بخش فولاد نمی خواد کاهش قیمت داشته باشه و اگه دولت در بخش مصالح مسکن از جمله میله گرد دیر عمل کنه سونامی رکود مسکن در راهه منظورم گرانی نیست در مورد گرانی رکود ایجاد شده چون با همین قیمتها مردم قدرت خربد ندارند چه برسه به اینکه سازنده با این قیمتهای نجومی بیاد ساخت و ساز کنه و قیمتهای جدید ، خب سازنده هم عقل داره ساخت و ساز نمیکنه . چی میشه 1_ بیکاری شغلهای مستقیم و غیره مستقیم 2 _ کمبود مسکن که اگه تولید هم بشه قدرت خرید نیست

 • مهدی
  مهدی1397/07/14 - 15:28 پاسخ

  با سلام چرا بازار برای مصرف کننده های جز ء بایستی تابع قوانین سخت و پر تلاطم بورس و ارز و غیره باشد با عنایت به اینکه کلیه مراحل تولید از معدن تا خروجی محصول در داخل انجام می شود چرا دولت و یا کارخانجات ساز و کاری مشخص برای این دسته از مشتریان در نظر نمی گیرند که مثلا" برا اساس جواز ساختمانی آهن خود را با قیمت متعارف و ثابت دریافت دارند و این همه متحمل خسارت نشوند.

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳