به شمارش افتادن نفس های بازار آهن

به شمارش افتادن نفس های بازار آهن
به شمارش افتادن نفس های بازار آهن

به شمارش افتادن نفس های بازار آهن

گزارش میدانی از بازار آهن حاکی از این است که یک سوال مشابه در ذهن اغلب متقاضیان خرید آهن در بازار موجود دارد، که آیا قیمت‌ها در بازار داخلی به کف رسیده است که تاکنون کاهش بیشتر نرخ آهن آلات را شاهد نیستیم یا اگر هم هنوز پتانسیل افت قیمت‌ها وجود دارد، چرا کاهش قیمت بزرگی همراه با افت نسبی قیمت دلار آزاد و نیمایی ثبت نمی‌شود.

فروش‌های اعتباری هم نگرانی جدیدی برای اهالی بازار است؛ اگرچه نقد های بسیاری به شیوه نرخ‌گذاری در بورس‌کالا هم جدی است. تجمیع این موارد به بازار  منجر شده که تاکنون کمتر فضا برای خودنمایی با فرض این همه داده مختلف وجود داشته باشد. شاید برای کوتاه‌مدت انتظار برای عدم تغییر در بازار چندان هم دور از ذهن نباشد.

رشد نرخ روزهای اخیر یا رشد نسبی تقاضا در بورس ‌کالا هم چندان برای این بازار منفعتی به همراه نداشته است و نتوانسته جریان کلی نرخ را تغییر دهد اگرچه می‌توان گفت جریان عمومی نوسان قیمت‌ها در بازار داخلی، باز هم به سمت کاهش نرخ متمایل شده است. این یعنی حمایت روانی و فنی قیمت‌ها در بورس‌کالا با اندکی تغییر روبه‌رو شده است و بازار نتوانسته در برابر جو روانی کاهش قیمت دلار مقاومت کند. این نوسان نرخ  در روزهای گذشته را باید جدی گرفت، زیرا احتمال آغاز یک جریان جدید که خود دنیایی حرف را در پی دارد، می باشد.

به تحلیل کارشناسان آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار آهن، می‌توان این احتمال را مطرح کرد که بازار وارد نوسانات منطقی خود شده و چند درصد افت نرخ در کنار چند درصد افزایش قیمت‌ها روال عادی بازار می باشد و این تکانه‌های قیمتی است که نشان می‌دهد هنوز تحرک در بازار داخلی وجود دارد . بدین ترتیب اگرچه تقاضا اندکی رشد پیدا کرده است ولی از بازار حمایت چندانی نمی‌کند. موجودی انبارها نیز پس از رفت و برگشت‌های اخیر چندان بالا نیست و البته کمتر کسی ریسک خرید را در این شرایط متحمل می‌شود.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (5)

 • رحمانی
  رحمانی1398/05/12 - 20:32 پاسخ

  با سلام خدمت عزیزان . دوستانی که خرید دارن برا ساخت بخرن که الان رو ۴۰۰۰ خرید نکنید از ماه دیگه ۶۰۰۰ هزار باید بخرید و ضرربدید از طرفی بقیه مصالح در حال افزایشه از جمله بتن که یک شبه کلی گذاشتن روش و تلافی چند ماه صبر کردن مارا برای پاین اومدن میلگرد بیفایده کرد دوستان خرید کنید صبر مساوی با ضرر ...یا علی عزیزانم

 • حاج حسین
  حاج حسین1398/05/12 - 16:47 پاسخ

  سلام دوستان این رو مد نظر داشته باشید موقعی که مردم قدرت خرید نداشته باشن ... مردمی که به نو ن شب شون محتاج هستن افزایش قیمت معنی نمیده ...فقط دوستان گول این حرف ها رو نخورید و خرید حیجانی نکنید ..‌هنوز که زمستان هم در پیش هست ...فولاد ایران هم که تحریم هست ..پس نخرید تا قیمت ها شون رو بیارن پایین ..فقط اتحاد داشته باشن ..اتحاد و نخریدن ..نخرید ..

 • محمد رضا
  محمد رضا1398/05/12 - 15:38 پاسخ

  خدا به داد ما مظلومان برسه خدا ایشالله ریشه ی همه ی گران فروشان رو بخشکونه

 • رضا
  رضا 1398/05/12 - 11:40 پاسخ

  این حرفها به درد مردم شهید پرور نمی خورد و تا به قیمت واقعی برسه کسی حاظر به خرید نیست با این حرفا مردم را گول نزنید مردم شهید پرور با غیرت خرید نکنید تا به قیمت واقعی برسه کارخانه‌ها چاره ای جز کاهش ندارن

 • عرفان کریمی
  عرفان کریمی1398/05/12 - 10:47 پاسخ

  قطعا بازار کاهشی خواهد بود و به قبمت ۳۵۰۰ تومان میرسه و بنده و همراهان با قیمتهای فعلی صد سال سیاه خریدار نیستیم اگر هم صد سال دیگه مستاجر باشم

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳