تأثیر سقوط آزاد دلار بر بازار آهن

تأثیرسقوط آزاد دلار بر بازار آهن
تأثیر سقوط آزاد دلار بر بازار آهن

تأثیر سقوط آزاد دلار بر بازار آهن

با شروع سال جاری همواره شاهد تغییرات نرخ ارز و تأثیر آن بر بازار آهن و قیمت آهن آلات بودیم. به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، روند افزایشی قیمت ها در نیمه اول سال 97 بازار را در مسیری پر فراز و نشیب قرار داد؛ بطوری که با شروع سال جاری قیمت ها بطور نجومی افزایش یافت.

پس از گذشت چندین هفته، آمارها حاکی از نوسانات غیرمعقول بازار داشت. افزایش و کاهش قیمت آهن آلات در بازار، وضعیت بازار آهن را بطور عجیبی دگرگون کرد. قیمت های اعلامی کارخانه ها اعم از کارخانه های میلگرد آجدار و کارخانه های تولیدی نبشی و ناودانی بطور لحظه ای تغییر می کرد. البته ناگفته نماند که این تغییر قیمت ها ارتباط زیادی با نوسانات نرخ ارز داشته و افزایش و کاهش قیمت دلار بر بازار آهن اثرگذر بوده است.

اکنون نیز طبق گزارشات بدست رسیده از بازار آزاد، از صبح روز گذشته شاهد کاهش لحظه ای قیمت ارز بودیم. پس از ماه ها روند پرشتاب و صعودی دلار و افزایش نگرانی ها از تبعات آن، در دو روز گذشته شاهد سقوط ناگهانی قیمت دلار بوده ایم.

اخبار گوناگونی از سطح شهرهای تهران، مشهد، تبریز، اهواز و ... بدست رسیده که حاکی از رسیدن دلار به قیمت 8000 تومان می باشد. حال سوال این است که آیا این روند کاهشی قیمت دلار، بر قیمت آهن الات نیز تأثیر خواهد گذاشت؟ قیمت ها تا چه اندازه کاهش خواهد یافت؟ آیا قیمت میلگرد آجدارو تیرآهن به نرخ قبل از گرانی ها باز خواهد گشت؟ آیا التهابات بازار آهن پس از این آشفتگی ها در بازار ارز، کاهش پیدا می کند؟

این سوال که چقدر نرخ جدید و فعلی ارز ماندگار است و آیا تأثیر مثبتی بر روی بازار آهن می گذارد یا خیر را روند بازار در روزهای آینده پاسخ خواهد داد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (4)

 • امیرفرهمند
  امیرفرهمند1397/07/12 - 22:09 پاسخ

  آخه یه سوال بوجودامده برای من همه ایرانی هاچراازموقعی که دلاربالامیرفت آهن آلات روزی دویست تومن روهرکیلوش بودولی حالاک دلارامده پایین هنوزقیمت تعغیرنکرده آخه این چ انصافیه همچیزبا دلاربودالان پس چراقیمتاهمون شکله

 • امین
  امین1397/07/10 - 22:55 پاسخ

  قیمت آهن آلات داخلی و تولید خودمان چه ربطی به دلار داره؟فقط برای سود بیشتره که گوجه میشه کیلویی ۸۰۰۰ تومان. قد رحمت به ترامپ.ما خودمان به خودمان هم رحم نمیکنیم و آن وقت انتظار داریم ترامپ ما رو تحریم نکنه.آخه رب گوجه چه ربطی به تحریم داره؟یکی این سوال منو جواب بده.

 • رضا گودرزی
  رضا گودرزی1397/07/10 - 12:11 پاسخ

  آهن الات شاید تنها کالایی بود که متناسب با افزایش قیمت ارز افزایش قیمت نداشته یعنی قیمت آهن آلات حتی با دلار ثانویه میبایست بین ۵ الی ۶ هزارتومان بفروش برسد پس تا این حد کاهش دلار نمی‌تواند تاثیری در کاهش قیمت آهن آلات داشته باشد ،

 • نجفیان
  نجفیان1397/07/10 - 11:36 پاسخ

  الان همی چیه نوشتین؟ میذاشتین همون موقع که تاثیر رو فهمیدین مینوشتین ضمنا ممنون از کانال تلگرامیتون . عالی و کامله

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳