خشم عرضه کنندگان آهن از وضعیت بازار

خشم عرضه کنندگان آهن از وضعیت بازار
خشم عرضه کنندگان آهن از وضعیت بازار

خشم عرضه کنندگان آهن از وضعیت بازار

به تحلیل آهن پرایس در اخبار بازار آهن، در حال حاضر کشور ما در حوزه تولید و تامین نیاز داخلی مقاطع طویل فولادی نه تنها به خودکفایی رسیده، بلکه با مازاد بر نیازِ ۱۰ الی ۱۲ میلیون تنِ سالانه ی بازار داخلی نیز مواجه گشته است. این مطلب در کنار برنامه های تنظیم بازار در سه ماه گذشته؛ توانسته به بازگشت آرامش توام با تخلیه حباب قیمتی در بازار داخلی کمک شایانی کند. از سوی دیگر توانمندی بانک مرکزی در کنترل التهابات بازار ارز طی این مدت هم عامل مهم دیگری بود تا دست در دست تنظیم بازار، تلاطمات بازار داخلی آهن را به حداقل ممکن تقلیل دهد.

حصول موفقیت در مهار التهابات بازار ارز و ثبات نسبی حاکم بر بازار آهن در کنار موفقیت‌ الگوریتم تنظیم بازار طی چند ماه گذشته موجب شده تا دست سفته‌ بازان و نوسان ‌گیران سمت عرضه در التهاب آفرینی این بازار کوتاه شود و همزمان با تخلیه حباب کاذب قیمتی در برخی از بازارهای کالایی از جمله بازار آهن آلات مصرفی که متاثر از دلار بالای ۱۸ هزار تومان در برهه هایی‌ از زمان بوده است؛ برخی خریدهای انباری ِ مازاد صورت را که عمده آنها برای اجتناب از کاهش ارزش سرمایه و یا نوسان ‌گیری در بازار آتی صورت گرفته بود را  با ضررهای قابل توجه  مواجه کرد و عاملی برای  بلند شدن صدای برخی از فعالان بازار شده است.

از سوی دیگر عدم شکل ‌گیری نوسان سازی های مورد انتظار سمت عرضه طی ماه های گذشته؛ در تقابل با سیاست های کنترلی وزارت صمت سبب گشته است تا کاسبان بازارهای پرتلاطم، در سال جاری با نوعی ناکامی در کسب سود مواجه گردند که همین امر بر خلاف تلاطمات نامتعارف سنوات گذشته و سودهای نامتعارف که گاها یک شبه شکل می‌گرفت؛ در سال جدید با موجی مخالف و به دور از  این نوع بازارسازی ها روبرو گشت و موجبات نارضایتی توزیع کنندگان را فراهم نمود.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (4)

 • مستاجر
  مستاجر1398/05/13 - 22:03 پاسخ

  میلگرد رافقط زیر 4000 بخرید

 • بی خانمان
  بی خانمان1398/05/13 - 17:36 پاسخ

  دوستان میلگرد حباب قیمت داره وسلام ازکسانی هم که در کارخانه میلگرد کارمیکنند پرسیدم وازدپوی میلگردوبه تاخیرافتادن حقوقها گفتند خواستم بگم نزدیکه به خواستمون برسیم

 • محمد مقدم
  محمد مقدم1398/05/13 - 14:24 پاسخ

  اندکی صبر سحر نزدیکست...

 • مجید
  مجید1398/05/13 - 12:47 پاسخ

  این کاسبان معلومه که قیمتهای نامتعارف و سودهای کلان حسابی زیر زبونشون مزه کرده !!!! چرا در حوزه فولاد هیچ نهادی به فکر مردم عادی نیست !!! آقا ، ایهاالناس یک عده ای بساز بفروش که نیستن از اینور گرون بخرن از اونور خونه رو گرون بفروشن تلافی کنن ، پس تکلیف اون فقیر بیچاره ای که بساز بفروش نیست و خانه اولیه چی میشه ؟!! با این سیاستها مالک تاابد مالک میمونه و مستاجر مستاجر میمونه چون توان خریدی نیست ، با کدوم پول و درآمد خرید کنیم ، ما با این قیمتها نمیتونیم بخریم و کسانی هم که خرید کنند خیانت کردن به حق سایر هموطنانشان ، به فکر بقیه هم باشیم خیلی از مردم ما زیر فشار تورمی که همین دلالان مسببش هستن واقعا داره کمرشون میشکنه ، این تحریم و کسادی بازار چوب خداست که دارن میخورن ....

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳