رشد غیرمعقول قیمت ها طی ماه اخیر

رشد غیرمعقول قیمت ها طی ماه اخیر
رشد غیرمعقول قیمت ها طی ماه اخیر

رشد غیرمعقول قیمت ها طی ماه اخیر

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، شواهد طی ماه های اخیر نشان می دهد که بازار پتانسیل جذب عرضه های گسترده را ندارد، از این رو رشد قیمت ها در این شرایط غیرمعقول به نظر می رسد؛ آن هم در زمانی که بازارهای جهانی در فاز ابهام به سر می برند و جرقه های افزایش قیمت نیز از سال میلادی جاری در این حوزه قابل مشاهده است. بنابراین بازارهای جهانی در فاز ابهام قرار گرفته اند اما بازار داخلی فولاد از آن تبعیت نمی کند.

وقتی بازارها پس از چند هفته افزایش قیمت، سیر نزولی به خود می گیرند به این معنی است که اعتماد به شدت در بازار کاهش پیدا کرده است و معامله گران ترجیح می دهند حتی برای مدت زمان کوتاهی خرید خود را متوقف کنند تا اینکه شرایط بازار به صورت واضح تری قابل رصد باشد. از سوی دیگر بازار در این شرایط به سمت داده های واقعی سوق پیدا خواهد کرد و رابطه با این موضوع می توان به بازارهای معاملاتی در بورس مراجعه کرد چراکه قابل استنادتر از آمارها در بورس کالا نداریم.

همین سیگنال شاید دلیل برای کاهش قیمت میلگرد آجدار در بازار شود، بنابراین اگر همین وضعیت معاملاتی در بورس ادامه پیدا کند، شاهد کاهش قیمت ها در بازار فولاد و آهن خواهیم بود. با توجه به شرایط ذکر شده، یک موضوع دیگرهم در این میان مطرح می‌شود و آن اینکه در شرایط ملتهب فعلی تقاضای واقعی هم تلاش می ‌کند که دست از خرید بردارند تا دلالان و سوداگران از این شرایط سوء استفاده نکنند. این امربه معنای آن است که تقاضا در بازار داخلی محدودتر خواهد شد و زمان مناسبی است تا زمینه کاهش قیمت ها فراهم شود. خریداران مقاطع فولادی نیز منتظر چنین فرصتی هستند تا با رسیدن نرخ پایه آهن آلات به قیمت های واقعی، خرید خود را انجام دهند.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید. 

پرینت صفحه

نظرات کاربران (1)

  • علی
    علی1397/10/20 - 13:58 پاسخ

    سلام پرایس عزیز، ممنون از تحلیل کاملا منطقی وعقلانی شما. پس تا رسیدن به قیمتهای واقعی تحریم وتحریم

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳