سردرگمی متقاضیان بازار فولاد

سردرگمی متقاضیان بازار فولاد
سردرگمی متقاضیان بازار فولاد

سردرگمی متقاضیان بازار فولاد

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، نوسان محدود قیمت ‌ها در بازار فولاد و یک گام به پس و یک گام به پیش قیمتی، تاکنون موجب شده تا شاهد افت قیمت‌ های گسترده ‌ای نباشیم همان‌ گونه که رشد نرخ مهمی هم تجربه نشد. این روند رفت و برگشتی و نسبتا با ثبات قیمت‌ ها در کنار افت قیمت دلار و البته برخی جرقه‌ ها از رشد تقاضا نشان می‌ دهد که وزن داده‌ های افزایشی گویا برابر با داده‌ های کاهشی شده و بازار به یک ثبات شکننده دست یافته است.

پیچیدگی بازار فولاد هر روز شدید تر از روز قبل می‌ شود. جرقه‌ های رشد نرخ روز های اخیر یا رشد نسبی تقاضا در بورس‌کالا هم چندان برای این بازار منفعتی به همراه  نداشت و البته جریان کلی نرخ را تغییر نداد اگر چه می‌ توان گفت جریان عمومی
 نوسان قیمت ‌ها در بازار داخلی باز هم به سمت کاهش نرخ متمایل شده است. این یعنی حمایت روانی و فنی قیمت‌ ها در بورس‌کالا با اندکی تغییر رو به‌ رو شده است و بازار نتوانسته در برابر جو روانی کاهش قیمت دلار مقاومت کند. این نوسان نرخ را باید جدی گرفت، زیرا احتمال دارد آغاز یک جریان جدید باشد که خود دنیایی حرف را در پی دارد.

از سوی دیگر می ‌توان این احتمال را مطرح کرد که بازار وارد نوسانات منطقی خود شده و چند درصد افت نرخ در کنار چند درصد افزایش قیمت‌ ها روال عادی بازار است و این تکانه ‌های قیمتی است که نشان می ‌دهد هنوز تحرک در بازار داخلی وجود دارد. احتمال تحقق این ذهنیت‌ ها وجود دارد آن‌ هم در شرایطی که نوسان قیمت‌ ها به‌ طور متوسط ناچیز ارزیابی می‌ شود.

نوسان محدود قیمت به این معنی است که هر فعال بازار یا ناظران نوسان قیمت‌ ها، می ‌تواند ذهنیت خود را آن‌ گونه که مایل است یا تجربه پیشین و اطلاعات در اختیار وی اجازه می ‌دهد، تحلیل کند. به‌ صورت دقیق‌ تر می ‌توان نظرات گسترده و متنوعی را در بازار مشاهده کرد که بعضا متناقض هم هستند.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳