سنگ‌آهنی‌ها موظف به تسویه‌حساب حق انتفاع شدند

سنگ‌آهنی‌ها موظف به تسویه‌حساب حق انتفاع شدند
سنگ‌آهنی‌ها موظف به تسویه‌حساب حق انتفاع شدند

سنگ‌آهنی‌ها موظف به تسویه‌حساب حق انتفاع شدند

به منظور رد دیون دولت به صندوق بازنشستگی فولاد، دولت مکلف است نسبت به تادیه ۱۲ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات پیش‌بینی شده در لایحه بودجه اقدام کند تا به پرداخت حقوق بازنشستگان حقوق مذکور اختصاص یابد. در صورت عدم تحقق اعتبارات پیش‌بینی شده فوق‌الذکر دولت می‌تواند از محل سر جمع درآمد عمومی سال ۱۳۹۶ نسبت به پرداخت اعتبار مذکور اقدام کند و رقم مذکور در حساب‌های فی‌مابین دولت و صندوق یادشده منظور می‌شود.

همچنین به دولت اجازه داده می‌شود مطالبات سازمان‌های گسترش و نوسازی صنایع ایران و توسعه و نوسازی و معادن صنایع معدن ایران (ایدرو و ایمیدرو) و شرکت ملی صنایع پتروشیمی از دولت بابت سهم آنها از واگذاری سهام مطابق قوانین مربوط و تامین سرمایه بانک تخصصی صنعت و معدن مربوط به قبل از سال ۱۳۹۶ با بدهی آنها تا سقف ۲۵۰۰ میلیارد ریال به صورت جمعی- خرجی تهاتر کند.

طبق بند “الف” تبصره “۷” لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ که توسط رئیس‌جمهوری صبح امروز به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی استخراج‌کننده سنگ آهنگ که پروانه بهره‌برداری آنها به نام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و شرکت‌های تابع است موظفند بدهی حق انتفاع پروانه بهره‌برداری از معادن فوق را تا پایان سال ۱۳۹۵ به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور پرداخت کنند.

در بند “ب” این تبصره آمده است: «گمرک جمهوری اسلامی ایران مکلف است نسبت به استرداد حقوق ورودی کالاهای وارداتی از همان مواد و قطعات وارداتی قانون امور گمرکی مصوب ظرف ۱۵ روز از محل تنخواه دریافتی از خزانه که تا پایان سال تسویه می‌شود اقدام کنند».

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: