عدم تاثیر تحریم ها بر بازار فولاد

عدم تاثیر تحریم ها بر بازار فولاد
عدم تاثیر تحریم ها بر بازار فولاد

عدم تاثیر تحریم ها بر بازار فولاد

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار  فولاد، بخش معدن و صنایع معدنی بیش از ۲۵ درصد ارزش صادرات غیر نفتی را به خود اختصاص می‌ دهد و در بین اقلام این بخش در چند سال اخیر فولاد حرف اول را می‌زند و در حالی که پیش از شروع به کار دولت یازدهم (نیمه ۱۳۹۲) ارزش صادرات فولاد (خام و محصولات) به حدود ۲۰۰ میلیون دلار می ‌رسید، اما اکنون فراتر از چهار میلیارد دلار ارزش صادرات این بخش ثبت شده و در واقع رشد بالغ بر ۲۰ برابر شکل گرفته است.
امروز دست اندرکاران بر این اعتقادند که وجود امکاناتی مانند ذخایر سنگ آهن، انرژی و نیروی کار ارزان سبب شده تا تولید فولاد کشور با مزیت همراه باشد و در بازار های صادراتی قابل رقابت باشد، چنان چه در داخل کشور رویه صادرات با منع و محدویت رو به رو نشود، صادر کنندگان این بخش نسبت به چگونگی راهیابی به بازار های هدف آگاهند.
رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران معتقد است: تحریم ‌ها نمی ‌تواند تأثیر زیادی بر صادرات بخش معدن و صنایع معدنی کشور مان داشته باشد و با بهره برداری بهینه منابع موجود می ‌توانیم با چین در بازار فولاد رقابت داشته باشیم. برآورد می ‌شود چنان چه امسال حداقل ۲۵ میلیون تن فولاد در کشور تولید شود، با توجه به شرایط رکودی در بخش ساختمان و مسکن و کاهش حجم طرح‌ های عمرانی نسبت چند سال قبل، پس از جذب ۱۵ تا ۱۶ میلیون تن فولاد در بازار داخل، حداقل امکان صادرات ۱۰ میلیون تن وجود دارد. از این رو بر اساس آمار های بدست آمده، پارسال صادرات تیرآهن، میلگرد، مقاطع فولادی، ورق سرد و پوششدار به ترتیب ۴۵، ۱۷۷، ۱۶۵، ۱۱۵ و ۱۸۲ درصد رشد نسبت به سال ۹۶ داشت و ورق گرم کاهش پنج درصدی را ثبت کرد.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (1)

  • محسن
    محسن1398/04/20 - 10:41 پاسخ

    چقد کیف میده میبینی دوستانی ک میلگرد گران خریدن و میبینن روز به روز کاهش پیدا میکنه و حسرت اینکه چرا صبر نکردن و در کمپین نخریدن ما شرکت نکردن🙈😁😁

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳