قیمت مسکن در سال جاری رشد کرد

قیمت مسکن در سال جاری  رشد کرد

قیمت مسکن در سال جاری رشد کرد

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه با ثبات سیاسی-اقتصادی در کشور باید منتظر رونق نسبی در بازار مسکن طی سال‌های آینده بود، گفت: شاخص‌های پیش‌نگر حاکی از افزایش ۵ تا ۸ درصدی قیمت مسکن زیر قیمت تورم است.حامد مظاهریان با اشاره به اینکه دخالت دولت‌ها در بازار مسکن که همیشه مبتنی بر ساخت و ساز توسط مردم بوده به وسیله دولت سفارش نمی‌شود، گفت:شاخص‌های پیش‌نگر در 9 ماهه اول امسال امیدبخش است. در حال حاضر ما شاهد حدود 9 درصد افزایش مبایعه‌نامه‌ها هستیم و حدود 5 تا 8 درصد افزایش قیمت در بازار مسکن رخ داده که زیر قیمت تورم گزارش می‌شود.
 
وی با اشاره به افزایش 9 درصدی مبایعه‌نامه‌ها از افزایش 5 درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در 6 ماه نخست سال افزود: تا کنون 2 هزار و 600 میلیارد تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری انجام شده است.
 
مظاهریان خاطر نشان کرد: در شش ماه نخست سال جاری افزایش 5 درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی را داشتیم که این شاخص‌های پیش‌نگر نشان می‌دهد سیاست دولت تقویت عرضه و تقاضاست و این سیاست به شروع رونق در بازار کمک فراوانی کرده است.
 
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی اظهار امیدواری کرد تا با ثبات سیاسی-اقتصادی در کشور روند رونق نسبی در بازار مسکن بتواند در سال‌های آینده به نتیجه دلخواه برسد.
 
مظاهریان گفت: ما در حال حاضر بالاترین میزان کمک به خانه اولی‌ها و زوج‌های جوان را در کشور داریم و آمارها نشان می‌دهد که استقبال در این حوزه به حدی بوده که 160 هزار نفر در این حساب‌ها پس‌انداز کرده‌اند و حدود 2 هزار و 600میلیارد تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری شده است.
 
وی افزود: دو برابررقم سپرده‌گذاری شده در بانک مسکن در سال 96 به بازار مسکن تزریق می‌شود و همه این‌ها نشان‌دهنده سیگنال‌های خوبی برای سازندگان است تا برای سال آینده به بازار مسکن ورود کنند.

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳