بازار آهن در سال 96 چگونه گذشت

بازار آهن در سال 96 چگونه گذشت
بازار آهن در سال 96 چگونه گذشت

بازار آهن در سال 96 چگونه گذشت

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، در اخرین روز های سال جاری قرار داریم و روز ها بسرعت در حال گذر می باشد. با رسیدن به روز های پایانی سال، پرونده کاری بازار مقاطع فولادی 96 کم کم بسته خواهد شد. هفته های پایانی سال جاری در بازار آهن و فولاد در حالی رو به پایان است که طی این روز ها عنصری به نام ارز رهبری این بازار ها را بر عهده گرفته بود و هر روزه با نوسانات قیمتی ارز، قیمت ها در بازار آهن آلات نیز با افت و خیز مواجه می شد.  طی این روز ها فعالان بازار مقاطع به دنبال بازگشت تقاضا و آغاز عرضه های اساسی و رونق بازار بوده اند، اما با وجود پیش بینی های امیدوارانه ای که از هفته های قبل در این بازار وجود داشت، این مهم صورت نگرفت تا بازار مقاطع تا همچنان بازار مقاطع وضعیت پیش بینی نشدنی خود را حفظ کند و کارشناسان نتوانند به پیش بینی بازار آهن بپردازند.

خبرهای بازار آهن حاکی از این است که از جمله دلایل افزایش تمایل به صادرات در بین تولید کنندگان فولاد، بالا رفتن نرخ ارز می باشد. این در شرایطی است که سه عامل مهم در بازار مقاطع را می توان از اتفاقات مهم در این بازار دانست که این سه عامل عبارتند از؛ «بهبود قیمت فولاد در بازارهای جهانی»، «افزایش قیمت دلار در بازار داخلی» و «رکود داخلی در بازار فولاد».

در ادامه با بررسی وضعیت آهن و افزایش تمایل تولیدکنندگان به صادرات می توان به این مهم اشاره کرد که عواملی همچون بهبود قیمت فولاد در بازارهای جهانی و بالا رفتن نرخ دلار در بازار داخلی باعث شده این تمایل در بین تولیدکنندگان بوجود آید. میزان صادرات فولاد طی شش ماهه ابتدایی سال جاری بدلیل افزایش نرخ های جهانی رشد مطلوبی را تجربه نمود. بصورتیکه طبق گفته کارشناسان بازار صادرات طی شش ماهه ابتدایی بهتر از شش ماهه دوم سپری شده است.

دومین اتفاقی که در اخبار آهن آلات طی ماه های اخیر مشاهده کردیم، بالا رفتن قیمت دلار بوده است که این امر موجب شد تا کارخانه های فولاد با توجه به فروش محصولاتشان به دلار و افزایش قیمت این ارز بین المللی، تمایلشان به صادرات بیشتر شده و فروششان را در بازارهای داخلی کاهش دهند.

 

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: