ایران در پاکستان برای بررسی مجتمع فولاد این کشور

ایران در پاکستان برای بررسی مجتمع فولاد این کشور
 ایران در پاکستان برای بررسی مجتمع فولاد این کشور

اسلام آباد – ایرنا – هیاتی 10 نفره متشکل از کارشناسان فنی 'مجتمع فولاد مبارکه' و 'ذوب آهن اصفهان' به شهر کراچی پاکستان سفر کرده تا وضعیت نه چندان رضایتبخش بزرگ ترین مجتمع تولید فولاد پاکستان(Pakistan steel Mills) را به لحاظ فنی مورد ارزیابی کارشناسی قرار دهد.

اسلام آباد – ایرنا – هیاتی 10 نفره متشکل از کارشناسان فنی 'مجتمع فولاد مبارکه' و 'ذوب آهن اصفهان' به شهر کراچی پاکستان سفر کرده تا وضعیت نه چندان رضایتبخش بزرگ ترین مجتمع تولید فولاد پاکستان(Pakistan steel Mills) را به لحاظ فنی مورد ارزیابی کارشناسی قرار دهد. مراد نعمتی زرگران رایزن بازرگانی کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کراچی، روز دوشنبه ضمن اعلام این خبر، به خبرنگار ایرنا گفت که هدف از سفر این هیات کارشناسی و فنی از ایران، صرفا بررسی و مطالعه کارهای لازم و هزینه های راه اندازی مجدد مجتمع تولید فولاد پاکستان است که طی سال های اخیر، عملا به حالت تعطیل درآمده است.


'محمد زُبیر' رئیس کمیته خصوصی سازی پاکستان در آبان ماه سال جاری اعلام کرد این کشور در نظر دارد با هدف جلوگیری از ادامه زیان دهی بزرگ ترین مجمع تولید فولاد این کشور (وابسته به بخش دولتی)، اداره آن را به بخش خصوصی دیگر کشورها از جمله ایران یا چین واگذار کند.
به گفته رئیس کمیته خصوصی سازی پاکستان، مجتع فولاد پاکستان تا کنون بیش از دو میلیارد دلار ضرر روی دست دولت گذاشته و کسی هم حاضر نیست مسئولیت اداره این مجتمع بزرگ را برعهده بگیرد و مانع از ادامه روند زیان دهی این شرکت شود بنابراین دولت به دنبال انجام اصلاحات اساسی برای ادامه فعالیت این مجتمع بزرگ است.
این مسئول پاکستانی همچنین گفت که دولت مرکزی پاکستان به دولت ایالتی سند پیشنهاد کرد که مسئولیت اداره این مجتمع بزرگ را برعهده بگیرد اما پاسخی از سوی مسئولان دولت ایالت سند دریافت نشد.
مجتمع فولاد پاکستان که در کراچی واقع شده است، از ظرفیت تولید فولاد و آهن تا پنج میلیون تن برخوردار است. این مجتمع صنعتی بیش از 15 هزار نفر کارگر دارد.
این کارخانه در دهه 1970 با همکاری شوروی سابق در پاکستان احداث شده است.
آساق**1723 - انتشار دهنده: محمدرضا منافی

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: