«تامین آب» و «مواد اولیه» در اولویت صنعت فولاد

«تامین آب» و «مواد اولیه» در اولویت صنعت فولاد
«تامین آب» و «مواد اولیه» در اولویت صنعت فولاد

«تامین آب» و «مواد اولیه» در اولویت صنعت فولاد

به گزارش اهن پرایس در تحلیل بازار فولاد، منصور یزدی زاده در کارگاه تخصصی مدیریت «ارتباط انرژی، محیط زیست و آب در صنعت فولاد با رویکرد توسعه پایدار» اظهار داشت: در حال حاضر در مناطق مرکزی کشور شاهد کمبود اب هستیم به همین دلیل بر احداث کارخانه های فولادی در مناطق جنوبی و در کنار دریا تمرکز کرده ایم تا هم بتوانیم موضوع کمبود ال را حل کرده و هم مواد اولیه تولید فولاد را با قیمت کمتر وارد کرده و محصول نهایی را با امکانات بیشتری صادر کنیم. همچنین با توجه به چشم انداز 1404 باید به رشد اقتصادی 5% برسیم و میزان مصرف را به 350 کیلو گرم فولاد برسانیم.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد در ادامه افزود: صنعت فولاد همواره یک روند رو به رشدی را طی کرده است و طی ده سال گذشته این روند بیشتر شده است. با این شرایط روند توسعه بصورت عموی بوده است و با توجه به اینکه صنایع بالادست و پایین دست رشد متوازنی نداشته اند، باعث شده سرمایه گذاران با مشکل مواجه شوند.

منصور یزدی عنوان کرد: ما همواره در تلاش برای بهبود شرایط صنعت فولاد از نظر کمی بوده ایم و هیچگاه تلاشی برای بهبود کیفی این صنعت نکرده ایم که شاید دلیل این امر ضعف پیوند میان دانشگاه و صنعت می باشد. وقتی موضوع صنعت فولاد به میان می آید، بحث انرژی نیز مد نظر قرار می گیرد که باید با استفاده از تکنولوژی های نوین و دانش فنی روز نهایت صرفه جویی را در این صنعت داشته باشیم.

یزدی زاده با اشاره به سیاستگذاری های زنجیره فولاد از خاک و سنگ تا محصول نهایی گفت: در صورتیکه ستاد زنجیره فولاد تشکیل شود، مسائل متفاوتی از قبیل کنترل و هدفمند کردن مجوزهای صادره واحدها در زنجیره فولاد، رعایت مسائل زیست محیطی در راستای حفاظت از محیط زیست و هوای پاک و نیز به روز آوری و به کار گیری فناوری های نو در طرح های جدید برای افزایش بهره وری قابل پیگیری است.

وی در اخر تصریح کرد: از دیگر برنامه های ستاد زنجیره فولاد، استفاده از فناوری روزآمد برای توسعه، بازسازی و نوسازی واحدهای قدیمی و پی گیری اکتشاف و توسعه ذخایر سنگ آهن است.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: