«تامین آب» و «مواد اولیه» در اولویت صنعت فولاد

«تامین آب» و «مواد اولیه» در اولویت صنعت فولاد
«تامین آب» و «مواد اولیه» در اولویت صنعت فولاد

«تامین آب» و «مواد اولیه» در اولویت صنعت فولاد

به گزارش اهن پرایس در تحلیل بازار فولاد، منصور یزدی زاده در کارگاه تخصصی مدیریت «ارتباط انرژی، محیط زیست و آب در صنعت فولاد با رویکرد توسعه پایدار» اظهار داشت: در حال حاضر در مناطق مرکزی کشور شاهد کمبود اب هستیم به همین دلیل بر احداث کارخانه های فولادی در مناطق جنوبی و در کنار دریا تمرکز کرده ایم تا هم بتوانیم موضوع کمبود ال را حل کرده و هم مواد اولیه تولید فولاد را با قیمت کمتر وارد کرده و محصول نهایی را با امکانات بیشتری صادر کنیم. همچنین با توجه به چشم انداز 1404 باید به رشد اقتصادی 5% برسیم و میزان مصرف را به 350 کیلو گرم فولاد برسانیم.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد در ادامه افزود: صنعت فولاد همواره یک روند رو به رشدی را طی کرده است و طی ده سال گذشته این روند بیشتر شده است. با این شرایط روند توسعه بصورت عموی بوده است و با توجه به اینکه صنایع بالادست و پایین دست رشد متوازنی نداشته اند، باعث شده سرمایه گذاران با مشکل مواجه شوند.

منصور یزدی عنوان کرد: ما همواره در تلاش برای بهبود شرایط صنعت فولاد از نظر کمی بوده ایم و هیچگاه تلاشی برای بهبود کیفی این صنعت نکرده ایم که شاید دلیل این امر ضعف پیوند میان دانشگاه و صنعت می باشد. وقتی موضوع صنعت فولاد به میان می آید، بحث انرژی نیز مد نظر قرار می گیرد که باید با استفاده از تکنولوژی های نوین و دانش فنی روز نهایت صرفه جویی را در این صنعت داشته باشیم.

یزدی زاده با اشاره به سیاستگذاری های زنجیره فولاد از خاک و سنگ تا محصول نهایی گفت: در صورتیکه ستاد زنجیره فولاد تشکیل شود، مسائل متفاوتی از قبیل کنترل و هدفمند کردن مجوزهای صادره واحدها در زنجیره فولاد، رعایت مسائل زیست محیطی در راستای حفاظت از محیط زیست و هوای پاک و نیز به روز آوری و به کار گیری فناوری های نو در طرح های جدید برای افزایش بهره وری قابل پیگیری است.

وی در اخر تصریح کرد: از دیگر برنامه های ستاد زنجیره فولاد، استفاده از فناوری روزآمد برای توسعه، بازسازی و نوسازی واحدهای قدیمی و پی گیری اکتشاف و توسعه ذخایر سنگ آهن است.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳