آتش تند قیمت ها در بازار ورق و پروفیل

آتش تند قیمت ها در بازار ورق و پروفیل
آتش تند قیمت ها در بازار ورق و پروفیل

آهن پرایس: با وجود اینکه روز گذشته در ساعاتی از روز، شاهد بازگشت نرخ ارز به کانال 23 هزارتومان بودیم، قیمت ها در بازار آهن با ثبات نسبی همراه بود اما در این میان در بازار برخی از مقاطع رشد قیمت ها تداوم داشت. همانطور که در خبرهای قبلی نیز اشاره شد، با توجه به شرایطی...

آهن پرایس: با وجود اینکه روز گذشته در ساعاتی از روز، شاهد بازگشت نرخ ارز به کانال 23 هزارتومان بودیم، قیمت ها در بازار آهن با ثبات نسبی همراه بود اما در این میان در بازار برخی از مقاطع رشد قیمت ها تداوم داشت. همانطور که در خبرهای قبلی نیز اشاره شد، با توجه به شرایطی که در بازار آهن حکم فرما شده است، پیش از آن که سیگنال های افزایش قیمت ها رخ دهند،  تولیدکنندگان نسبت به آن ها واکنش نشان می دهند اما مقاومت خاصی در برابر کاهشی شدن قیمت ها دارند.

در روزهای اخیر با عبور نرخ دلار از کانال 24 هزار تومان، قیمت ها در بازار آهن چیزی حدود 300 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت اما روز گذشته با وجود اینکه قیمت دلار اندکی کاهش یافت، قیمت های افزایش یافته یا ثابت باقی ماندند و یا اندکی افزایش داشتند. از سوی دیگر در بورس کالا برخلاف اینکه با ثبات قیمت پایه در معاملات این بازار مواجه بودیم اما به علت رقابت 4 درصدی که صورت پذیرفت، در بازار ورق و همچنین قوطی و پروفیل با افزایش شدید قیمت ها روبه رو شدیم.

لازم به ذکر است که اعلام قیمت پایه شمش در معاملاتی که در روز جاری صورت خواهد گرفت می تواند تعیین کننده روند قیمت ها شود؛ به عبارت دیگر افزایش نرخ پایه شمش در معاملات امروز بورس کالا این قابلیت را دارد که منجر به تشدید  بی نظمی ها در بازار شود.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: افزایش قیمت آهن در پی نرخ ارز

در هر صورت در بررسی روند قیمت های روز گذشته بازار آهن شاهد ثبات قیمت میلگرد بر اساس اعلامی تولیدکنندگان این محصول بودیم، اما این روند در پایان وقت تغییر کرد و قیمت میلگرد چیزی حدود 50 الی 170 تومان از سوی اغلب شرکت ها افزایش یافت؛ البته برخی نیز قیمت های محصولات خود را ثابت حفظ کردند. بیشترین قیمت میلگرد 14 با نرخ 15 هزار و 200 تومان و کمترین نرخ این محصول با قیمت 14 هزار و 550 تومان از سوی شرکت های تولیدکننده میلگرد اعلام و روانه بازار شد.

افزایش قیمت ها به بازار نبشی و ناودانی نیز سرایت کرد، به گونه ای که شاهد افزایش 50 الی 200 تومانی قیمت نبشی بودیم. قیمت ناودانی نیز با افزایش مواجه بود و فقط یک شرکت در این بخش قیمت های خود را بدون تغییر اعلام کرد. برخلاف بازار نبشی و ناودانی، در بازار تیرآهن با جو نسبتا آرامی مواجه بودیم؛ به این صورت که قیمت تیرآهن کیلویی با افزایش 50 الی 200 تومانی توام با ثبات همراه بود و قیمت تیرآهن شاخه ای نیز بدون تغییر از سوی تولیدکنندگان این حوزه اعلام شد.

با وجود ثبات نسبی حاکم بر بازار روز گذشته آهن، به واسطه معاملات صورت گرفته ورق در بورس کالا ، بازار ورق و به تبع آن بازار قوطی و پروفیل با افزایش شدید قیمت ها مواجه شد به گونه ای که قیمت پروفیل از سوی تولیدکنندگان این حوزه با افزایش 300 الی 1200 تومانی اعلام شد و در محدوده 24 هزار و 500 تومان قرار گرفت.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.