آغاز دور دوم تحریم ها علیه ایران

آغاز دور دوم تحریم ها علیه ایران
آغاز دور دوم تحریم ها علیه ایران

آغاز دور دوم تحریم ها علیه ایران

به گزارش اهن پرایس در اخبار بازار آهن، امروز یکشنبه مورخ 13 آبان 97 مطابق با 4 نوامبر شروع دور دوم تحریم های امریکا علیه ایران و بازگشت تحریم های نفتی می باشد. دور دوم تحریم ها ادامه دور اول می باشد اما با این تفاوت که این دوره تحریم های نفتی تاثیرات سوء بیشتری بر بازار های اقتصادی کشور می گذارد که میزان اثر گذار بر هر بازار با یکدیگر متفاوت است. در بخش فولاد، آهن و سنگ آهن همانطور که پیش تر اکثر کارشناسان بر آن تاکید کردند موضوع حمل و نقل در بازار های بین المللی می باشد که با مشکل مواجه خواهد شد. بیشتر کارشناس عقیده دارند با توجه به سهم بالای ایران در بخش صادرات فولاد، بازگشت تحریم ها تاثیر خود را بر این بازار و بازار های مالی خواهد گذاشت.

کیوان پورشب کارشناس بازار فولاد و مقاطع فولادی در گفتگویی با اشاره به نقش برجام بر تقویت بخش صادرات فولاد ایران اظهار داشت: بررسی ها نشان میدهد صادرات فولاد کشور از سه سال گذشته تا کنون حدود 47 درصد افزایش یافته است که این میزان صادرات در مقایسه با مقیاس جهانی نسبت به بزرگ‌ترین‌ صادرکننده فولاد یعنی چین یک عدد «یک» به «۱۰» می باشد. آمار ها نشان می دهد پس از برجام توانسته ایم 50 کشور را به عنوان مقاصد صادراتیمان شناسایی کنیم که از این 50 کشور، 10 کشور در مجموع 89 درصد مقصد فروش صادراتی فولاد ایران را تشکیل می دهند.

کیوان پورشب در ادامه افزود: به عنوان یک کارشناس بخش فولاد بیشتر نگرانی ام از بخش حمل و نقل می باشد چرا که از امروز تحریم ها اعمال خواهد شد و حمل و نقل کشور با مشکلاتی مواجه می شود. در بخش حمل و نقل دریایی شاهد مشکلاتی از قبیل پهلو گرفتن کشتی های خارجی در بنادر ایران خواهیم بود که با توجه به اهمیت این بخش از حمل و نقل کشور، مسئولین باید به دنبال راه چاره ای باشند.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (8)

 • مجید رخشانی
  مجید رخشانی1397/08/13 - 20:51 پاسخ

  وقتی صادرات نداشته باشند و ملت با این قیمت حاظر ب خرید نباشن مجبورن قیمت ها رو بیارن پایین

 • مجید رخشانی
  مجید رخشانی1397/08/13 - 20:48 پاسخ

  انشاالله کل بازار فروش و صادراتتون بخوابه که با خیانت و گران‌فروشی بیشترین سو استفاده از ملت را به نحو احسن انجام دادید

 • م
  م1397/08/13 - 14:17 پاسخ

  یعنی از نظر دوستان تحریم موجب کاهش قیمت میلگرد خواهد شد? لطفا جواب بدهید.

  • آهن پرایس
   آهن پرایس1397/08/13 - 14:28

   پاسخ به این سوال، با شرایط موجود در بازار آهن سخت به نظر میرسه چراکه بازار آهن هر لحظه ممکنه روی دیگری از خودش نشان بده

 • محمدم
  محمدم1397/08/13 - 14:14 پاسخ

  کیوان پورشب در ادامه افزود: به عنوان یک کارشناس بخش فولاد بیشتر نگرانی ام از بخش حمل و نقل می باشد چرا که از امروز تحریم ها اعمال خواهد شد و حمل و نقل کشور با مشکلاتی مواجه می شود. مهندس جان اصلا نگران نباش .تولید کننده گان باید تاوان گرانفروشی به هموطنان خود را بپردازند.

 • محمدم
  محمدم1397/08/13 - 13:11 پاسخ

  گذشت زمانی که کارخانه داران اول هفته 20 تومن کاهش قیمت اخر هفته 100 تومن افزایش قیمت میدادن.انشا الله در ایام پیش رو شاهد کاهش بالای 100 تومن روزانه خواهیم بود.

 • محمدم
  محمدم1397/08/13 - 13:04 پاسخ

  انشاالله تاثیر تحریم حمل و نقل عدم صادرات فولاد به کشورهای دیگر باشد. امیدواریم با عدم صادرات یه کم کارخانه داران به خود آمده و به فکر ملت بدبخت باشن.چرا همیشه باید مردم ضرر بدهند .خوبه که کارخانه داران هم متضرر شده تا قدر مردم رو بیشتر بدونن

 • ali
  ali1397/08/13 - 11:49 پاسخ

  خدا پدر مادر ترامپ را بیامرزد با تحریما چون تا وقتی دست فولاد سازان ما باز بود تمام اهن و میلگرد را صادر میکردن و قیمتها را برای مصرف کننده داخلی تا سه برابر افزایش دادن.چون صادرات براشون نون داشت به فکر مصرف داخلی مردم که نیستند.

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳