آینده گرم بازار فولاد

آینده گرم بازار فولاد
آینده گرم بازار فولاد

آینده گرم بازار فولاد

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار فولاد، رشد تولید فولاد در سال جاری همچنان ادامه دارد اما ادامه این روند رو به رشد وابسته به میزان صادرات است. طی سال جاری شاهد آن بودیم که افزایش قیمت ارز به صادرات محصولات فولادی کمک بسیاری کرد اما در ادامه با سیاست های اعلام شده دولت، صادرات با مشکل مواجه شد. هرچند که در ماه های نخست سال جاری صادرات روند مثبتی را طی می کرد و تولید فولاد داخلی نیز به پشتوانه همین روند افزایش یافت؛ اما در شهریور ماه به دلیل معضلات ناشی از بخشنامه های جدید رشد شش ماهه صادرات ایران متوقف شد.

با وجود این مسائل، به دلیل افزایش قیمت محصولات فولادی و عدم تنظیم برخی از هزینه ها، قیمت سهام شرکت های فولادی با رشد همراه شد. در حال حاضر نیز تنها یک شرط برای ادامه روند مثبت صنایع فولادی در نیمه دوم سال جاری وجود دارد و آن هم افزایش صادرات است. صنایع فولاد از امیدهای صادرات غیرنفتی ایران است؛ هرچند که شرایط صنایع پایین دستی مثل خودرویی ها و قطعه سازها خوب نیست اما این صنعت بیش از همیشه چشم به صادرات دوخته است تا بتواند از رکود نجات یابد.

البته ناگفته نماند که این مسئله به معنای مسیر بدون چالش در صنعت فولاد نیست چراکه قیمت بعضی از آلیاژها بیشتر شده و همین امر نیاز واحدها به نقدینگی برای تأمین مواد اولیه را بیشتر کرده است. با نگاه کلی به آینده بازار فولاد، می توان به این نتیجه رسید که آینده این صنعت زمانی به هدف اصلی خود نزدیک تر می شود که بخش صادرات با رشد همراه شود چراکه از این رو میزان تولید فولاد در داخل کشور نیز افزایش می یابد و صنعت فولاد رو به رشد حرکت خواهد کرد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید. 

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳