اثرات تحریم بر بازار اهن

اثرات تحریم بر بازار اهن
اثرات تحریم بر بازار اهن

اثرات تحریم بر بازار اهن

حدود 35 روز از اولین روز اغاز تحریم ها علیه ایران می گذارد و شاهد روند متفاوتی در این بازار بوده ایم. با وجود گذشت 5 هفته از این تحریم ها اکثر کارشناسان معتقد هستند که تحریم های داخلی بقدری قوی بوده است که اجازه بروز نشانه های خاصی از تحریم های خارجی را نداده است.

به گزارش اهن پرایس در اخبار بازار اهن، شرایط بوجود آمده در بازار آهن آلات موجب شده تا اکثر خریداران و فعالان این حوزه باورشان بر عدم تاثیرگذاری تحریم ها بر بازار فولاد کشور باشد. اما حقیقت چیز دیگری است. چرا که اثرات ناشی از برخی از سیاست ها موجب شده تا بازار با کاهش قیمت ها مواجه شود و این موضوعیست که باعث شده تحریم ها بر روال عادی بازار اثری نداشته باشد. این امر بیشتر برای بازار های کالایی کشور صدق می کند.

 خبر های بازار آهن حاکی از عدم جذابیت بازار های صادراتی کشور طی هفته های اخیر می باشد. اگرچه اختلاف قیمت میان بازار های داخلی و بازار های خارجی همچنان تا حدودی جذابیت های صادرات را نشان می دهد اما موضوعی که برای صادرات وجود دارد محدودیت در این بازار می باشد که هم برای تولید کنندگان بزرگ و هم کوچک وجود دارد و این محدودیت چیزی جز الزام به بازگشت ارز حاصل از صادرات نمی باشد که آن را به عنوان پیمان سپاری ارز صادراتی می شناسند.

بازگشت ارز بدست آمده حاصل از صادرات شاید در قالب دستورالعمل های اقتصادی قابل توجیه باشد اما حقیقت این است که در وضعیت فعلی دست صادر کننده را برای استفاده بهتر از همین فرصت های کوچک می بندد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید. 

پرینت صفحه

نظرات کاربران (2)

  • هادی
    هادی1397/09/21 - 22:29 پاسخ

    اگه راست میگن مواد غذایی را بیارن پایین

  • محمدم
    محمدم1397/09/19 - 09:22 پاسخ

    تحریم ها قطعا اثر گزار بوده.البته تحریم مردم خودمان هم از عدم خرید آهن آلات تا رسیدن به قیمت واقعی بی تاثیر نیست.امیدواریم تولید کنندان همچنان چشمشان به خریداران داخلی باشد تا بیگانگان

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳