احتمال افزایش مجدد قیمت آهن

احتمال افزایش مجدد قیمت آهن

آهن پرایس: پس از تلاطم حدودا 15 روزه در بازار آهن، پنجشنبه گذشته شاهد آرامش و ثبات نرخ روزانه آهن آلات در غالب مبادی فروش بودیم و نوسان قیمت چندانی اتفاق نیفتاد. روز پنجشنبه کمی از حرارت افزایشی بازار ارز کاسته ...

آهن پرایس: پس از تلاطم حدودا 15 روزه در بازار آهن، پنجشنبه گذشته شاهد آرامش و ثبات نرخ روزانه آهن آلات در غالب مبادی فروش بودیم و نوسان قیمت چندانی اتفاق نیفتاد.

پایان هفته گذشته کمی از حرارت افزایشی بازار ارز نیز کاسته شد و نرخ دلار به کانال 31 هزار تومانی بازگشت اما مجددا با کمی نوسان کانال 32 هزار تومانی را لمس کرد؛ درنهایت نیز در بازار آزاد به قیمت 31 هزار و 900 تومان معامله شد.

گفتنی است امیر عبداللهیان وزیرامور خارجه ایران در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از رفع تحریم‌ها و کوتاه نیامدن از حقوق خود سخن گفت که احتمال می‌رود همین امر موجب نوسان افزایشی دلار در روز پنجشنبه بود.

تحلیل روزانه بازار آهن آلات

پس رشد مثبتی که در بازار اهن اتفاق افتاد پایان هفته گذشته نرخ محصولات فولادی در همان قیمت‌های بالا تثبیت شد و کاهش نرخ دلار نیز به کاهش نرخ اهن الات منجر نشد، تنها تعداد انگشت‌شماری از کارخانه‌ها قیمت‌ها را کاهش دادند.

گفتنی است بازار قیمت روز میلگرد آجدار تقریبا در همه مبادی فروش با ثبات همراه بود و کاهش محدود 100 الی 200 تومانی در شماری از کاخانه‌ها مشاهده شد البته یک شرکت نیز 350 تومان قیمت محصولات خود را کاهش داد.

پس از نوسان افزایشی در روزهای اخیر قیمت روز میلگرد 14 آجدار در بازه یک ماه اخیر حدود 2/9 درصد افزایش یافته است که این میزان معادل 553 تومان است. بر همین اساس نرخ این محصول در بازه قیمتی 18 هزار و 477 تومان الی 19 هزار و 30 تومان نوسان داشته است.

همچنین قیمت روز نبشی و ناودانی ایرانی روز پنجشنبه هم در همه شرکت‌ها ثبات داشت. گفتنی است قیمت نبشی نیز دریک ماه اخیر با افزایشی 2/3 درصدی همراه بوده که معادل 457 تومان است. به طور کای می‌توان گفت قیمت نبشی چندان افزایشی نبوده و 19 هزار و 407 تومان به 19 هزار و 866 تومان رسیده است.

گفتنی است کلیه محصولات فولادی تقریبا تغییری نداشتند و تیرآهن نیز از این امر مستثنا نبود. اما در یک ماه گذشته نرخ تیراهن 14 با افزایش 617 تومانی در بازه 18 هزار و 533 تومان الی 19 هزار و 150 تومان در نوسان بود.

قیمت روز لوله‌های داربستی، گازی و صنعتی و قیمت روز انواع پروفیل نیز ثابت اعلام شد. اا پروفیل با ضخامت 2 برخلاف سایر محصولات در یک ماه گذشته روندی کاهشی داشته است به طوری که با با افت قیمت 3/4 درصدی که معادل 900 تومان است در بازه 26 هزار و 271 تومان الی 25 هزار و 371 تومان در نوسان بود.

به گزارش آهن پرایس، طی جلسه‌ای که روز چهارشنبه در ستاد تنظیم بازار برگزار شد نرخ محصولات پایین دست در برابر محصولات بالا دست تعیین شد تا این درصدها اساس معاملات بورس کالا در روزهای آتی قرار بگیرد.

بر همین اساس قیمت میلگرد به نسبت نرخ کشف شده بیلت در بورس کالا 11 درصد و نرخ تیراهن نیز 14 درصد تعیین شده است. گفتنی است افزایش نرخ میلگرد به نسبت نرخ کشف شده بیلت در مقایسه با سال‌های اخیر حدود 5 درصد بوده است.

نرخ ورق گرم نیز درحال حاضر براساس نرخ متوسط منطقه CIS و فوب چین تعیین می‌شود که این محصول نیز در در سال‌های اخیر حدود 11 درصد افزایش یافته است.

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: بررسی روند نوسان نرخ آهن

گفتنی است معاملاتی که امروز در بورس کالا انجام می‌شود ملاک عمل برای عرضه روز چهارشنبه خواهد بود بر همین اساس به نظر می‌رسد از اول ماه دوباره افزایش قیمت‌ها را پیش رو داشته باشیم.

گفتنی است امروز حدود یک میلیون و 96 هزار و 501 تن محصول فولادی در بورس کالا عرضه خواهد شد که شامل محصولاتی اعم از ناودانی، شمش بلوم، تیرآهن بال پهن، میلگرد کلاف، سنگ آهن دانه‌بندی شده و ... است.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 4 از 5 - 4 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: