ادامه روند افزایشی قیمت سنگ آهن

ادامه روند افزایشی قیمت سنگ آهن
ادامه روند افزایشی قیمت سنگ آهن

ادامه روند افزایشی قیمت سنگ آهن

به گزارش آهن پرایس درتحلیل بازار آهن، با توجه به فشاری که از سوی فولادسازان چینی دیده می شود نشان دهنده نفوذ آن ها بر قیمت گذاری به عنوان بزرگترین خریداران سنگ آهن جهان می باشد.

طبق اطلاعات کسب شده، فولادسازان چینی توانسته اند شاخص قیمت های بازار داخلی سنگ آهن خود را در بعضی قراردادهای سالانه وارداتی 2018 که با شرکت های معدنی بزرگ می بندند دخیل کنند. شواهد نشان می دهد بی‌اچ‌پی بیلیتون طی توافقی با دوکارخانه بزرگ چینی قرار است شاخص قیمت های مای استیل را در کنار شاخص قیمت های پلاتس برای قردادهایش استفاده کند.

در این میان شرکت معدنی فورتسکیو که چهارمین تولید کننده سنگ آهن است قرار است تا از شاخص قیمت های مای استیل چین برای قیمت گذاری هایش استفاده کند.

کیوان جعفری‌طهرانی کارشناس بین‌المللی سنگ‌آهن و چرخه فولاد در مورد بالا رفتن نرخ سنگ آهن گفت: در حال حاضر رابطه سنگ آهن و فولاد رابطه مستقیم و خطی نیست. رشد اقتصادی چین اکنون بیشتر از سال 2015 می باشد. کارخانه های فولاد چین هم با نهایت توان ظرفیتی در حال تولید بوده که همین موضوع باعث می شود که اقدام به خرید و دپوی مواد اولیه از جمله سنگ آهن و زغال سنگ کنند که نتیجه آن افزایش قیمت جهانی این کالاهاست.

رئیس امور بین الملل انجمن سنگ‌آهن بر این باور است که افزایش اخیر قیمت سنگ‌آهن (از چهارم آبان ماه به بعد) بر پایه همین تحولات است.

طهرانی در آخر خاطرنشان کرد: این روند رو به رشد که از چهارم آبان ماه شروع شده و همچنان ادامه دارد، به صورت پاندولی است و احتمال می‌رود متوسط قیمت سنگ آهن تا پایان سال روندی افزایشی داشته باشد.

آهن پرایس سامانه ای برای اطلاع رسانی و فروش انلاین اهن الات ساختمانی و صنعتی می باشد. برای اطلاع از آخرین قیمت اهن الات اعم از قیمت تیراهن، قیمت میلگرد اجدار، قیمت قوطی پروفیل، قیمت نبشی، قیمت ناودانی، قیمت ورق، قیمت لوله و همچنین اخبار بازار اهن میتوانید وبسایت ما را بررسی کنید و در صورت نیاز به خرید اهن با کارشناسان ما در ارتباط باشید. در آهن پرایس تضمین و اطمینان از کیفیت محصول در هنگام خرید را متعهد می شویم.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: