استقبال بازار آهن از دلار زیر 10 هزار تومانی

استقبال بازار آهن از دلار زیر 10 هزار تومانی
استقبال بازار آهن از دلار زیر 10 هزار تومانی

استقبال بازار آهن از دلار زیر 10 هزار تومانی

امری که طی روزهای اخیر شاهد آن بودیم، نشان از دگرگونی رفتاری بازار آهن دارد. به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، افزایش عرضه محصولات فولادی و در مقابل آن، کاهش صادرات و مصرف آن باعث افت قیمت آهن و ایجاد رکود در بازار شده است. این کاهش قیمت ها در حالی رخ داده است که قیمت ارز از ثبات نسبی برخوردار است و گاهی نیز با کاهش اندکی روند نزولی را طی می کند.

یکی از عواملی که می تواند موجب رونق بازار آهن و کاهش قیمت ها گردد، ایجاد تعادل در بازار ارز می باشد. همانطور که کارشناسان اظهار داشتند، قیمت ارز باید از آنچه که امروز هست پایین تر باشد تا موجب کاهش قیمت چشمگیری در بازار آهن آلات گردد. قطعا به منظور ایجاد رونق، بازار از دلار زیر 10 هزار تومانی استقبال خواهد کرد چراکه این کاهش قیمت می تواند کمک شایانی به کاهش قیمت آهن کند.

به گفته فعالان صنعت فولاد، ثبات فعلی که حاکم بر بازار آهن است، در حالی اتفاق افتاده که قیمت مواد اولیه از جمله آهن اسفنجی و آهن قراضه با رشد همراه بوده و سود واحدهای تولیدی به حداقل خود رسیده است. در حال حاضر قیمت ها از سوی کارخانه ها و حتی تأمین کنندگان بازار آهن تهران با ثبات اعلام می گردد اما از نظر کارشناسان این امر محتمل است که با اعلام نرخ دلار زیر 10 هزار تومانی، بازار آهن نیز دچار تحولاتی گردد که هم به سود مصرف کنندگان و هم به سود تأمین کنندگان می باشد.

به طور کلی این روزها خبرهای جذابی از تغییر و تحولات بازار آهن مخابره نمی شود؛ در واقع می توان گفت خبری که شنیدن آن برای مخاطب جذاب باشد به حداقل رسیده است. امید بر آن داریم تا با افزایش تقاضا شاهد ایجاد تحولات مثبتی در بازار باشیم.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (5)

 • Mohammad
  Mohammad1398/06/11 - 17:23 پاسخ

  قیمت واقعی آهن ۲۵۰۰ هست بیشتر ازین گرانفروشیه

 • نسیم
  نسیم1398/06/11 - 16:21 پاسخ

  ما که دیگه از این آشفته بازار خسته شدیم. تا کی باید منتظر باشیم؟ برین بخرین خیال خودتونم راحت کنید

 • محسن
  محسن1398/06/11 - 15:25 پاسخ

  من ک رفتم تو آخرای پاییز خرید کنم😋

 • سامان..
  سامان..1398/06/11 - 13:52 پاسخ

  پس چرا اون موقه که دلار ۵۰۰تومنم بالاتر میرف بازار اهن ازش استقبال میکرد و قیمت بالا میبرد الان که اومد رو ۱۱۲۰۰استقبالی نکرده و داره با همون قیمت دلار ۱۴تومن میفروشه

 • سامان
  سامان1398/06/11 - 10:48 پاسخ

  واقعا هم همینطوره و خبرهای جذابی نیست

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: