افزایش صادرات فولاد میانی کشور

افزایش صادرات فولاد میانی کشور
افزایش صادرات فولاد میانی کشور

افزایش صادرات فولاد میانی کشور

صادرات فولاد در نیمه نخست سال جاری بیش از 3 میلیون و 516 هزار تن فولاد میانی بوده که این میزان در مقایسه با سال گذشته با 76 درصد رشد همراه بوده است.
به گزارش اهن پرایس در تحلیل بازار فولاد، براساس بررسی های انجام شده بر روی میزان صادرات فولاد، به این مهم دست یافتیم که تولیدکنندگان فولاد در سال گذشته 1 میلیون و 999 هزار تن فولاد میانی صادر کرده بوده اند این در حالی است که این میزان در سال جاری به بیش از 3.5 میلیون تن رسیده است.
از این میزان صادرات، سهم بیلت و بلوم 789 هزار تن بوده است و 1 میلیون و 727 هزار تن هم سهم اسلب می باشد. میزان رشد صادرات اسلب 18 درصد و بیلت و بلوم 28 درصد گزارش شده است. 
 در مدت یاد شده، فولاد سازان 690 هزار تن از محصولات فولادی را هم صادر کردند که این میزان در مقایسه با سال گذشته کمتر بوده است، که این میزان 1 میلیون و 296 هزار تن در سال جاری می باشد که با کاهش 47 درصدی مواجه شده است.
میزان صادرات برای اهن اسفنجی در نیمه نخست سال جاری 476 هزار تن می باشد که در مقایسه با سال گذشته 7 درصد افزایش داشته است. 
میزان واردات فولاد میانی در نیمه نخست سال جاری 26 هزار تن بوده که در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته است. این میزان در سال گذشته 150 هزار تن بوده است. همچنین واردات  محصولات فولادی سال گذشته یک میلیون و 806 هزار تن بوده که این میزان در سال جاری به یک میلیون و 206 هزار تن رسید.
طبق همین گزارش کشور ما در حوزه واردات فولاد میانی 83 درصد و محصولات فولادی 23 درشد با کاهش مواجه شده ایم.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

 

 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: