افزایش ظرفیت تولید فولاد در کشور

افزایش ظرفیت تولید فولاد در کشور
افزایش ظرفیت تولید فولاد در کشور

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، قائم مقام و عضو هیات عامل ایمیدرو خبر داد: شرکت توسعه ظرفیت تولید فولاد در منطقه ویژه خلیج فارس تا 10 میلیون تن ایجاد شده است. نعیمی تاکید کرد: این شرکت با حضور شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی تشکیل شده است. عباس نعیمی که در...

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، قائم مقام و عضو هیات عامل ایمیدرو خبر داد: شرکت توسعه ظرفیت تولید فولاد در منطقه ویژه خلیج فارس تا 10 میلیون تن ایجاد شده است. نعیمی تاکید کرد: این شرکت با حضور شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی تشکیل شده است. عباس نعیمی که در نخستین جلسه پایش طرح 10 میلیون تنی فولاد  در منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس سخن می گفت، پس از ارائه گزارش مشاور طرح جامع فولاد تصریح کرد: شرکت فوق با سرمایه گذاری گل گهر، صبا فولاد خلیج فارس، فولاد قشم، فولاد هرمزگان، گسترش سرمایه گذاری بین المللی ارزش و ایمیدرو فعالیت می کند.

نعیمی با یادآوری این که هم اینک ظرفیت تولید فولاد در منطقه خلیج فارس 4 میلیون است، گفت: طبق طرح کلانی که پیش رو داریم 6 میلیون تن ظرفیت جدید تولید در این منطقه ایجاد خواهد شد. قائم مقام ایمیدرو با بیان اینکه با تشکیل شرکت سرمایه گذار پروژه فوق، از این پس شاهد یکپارچگی و همسویی بیشتر در سیاست های توسعه فولاد در منطقه خلیج فارس می شویم، اظهار کرد: در حال حاضر دغدغه ما انتخاب نوع محصولی است که در این پروژه تولید خواهد شد به گونه ای که بیشترین نفع و ارزش افزوده را برای صنعت فولاد و اقتصاد کشور داشته باشد.

وی خطاب به مشاور طرح جامع فولاد گفت: تا نیمه آبان ماه، گزارش مربوط به گزینه نهایی محصول تولیدی ارائه شود. وی تاکید کرد: نوع فناوری و مقیاس تولید برابر با استاندارد های روز از مشخصه هایی است که ایمیدرو به عنوان راهبر و نهاد حاکمیتی خواهان آن است.

در این نشست، مجری طرح، گزارشی از اقدامات انجام شده در مطالعات اهداف طرح، اخذ مجوز ها، دریافت پیشنهاد سرمایه گذاران و تعیین زمین مورد نیاز طرح ارائه کرد و به بحث و بررسی گذاشته شد. علاوه بر این گزینه های مربوط به نوع محصول تولیدی نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در جلسه آتی جمع بندی نهایی ارائه شود.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.