افزایش قیمت آهن آلات در سال آینده

افزایش قیمت آهن آلات در سال آینده
افزایش قیمت آهن آلات در سال آینده

افزایش قیمت آهن آلات در سال آینده

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار آهن، بر اساس آمار های منتشر شده از سوی بازار های بین المللی، قیمت مواد اولیه، کک و شمش فولاد رو به افزایش می باشد. از طرفی ساخت و ساز در برخی از شهر های کشور تا سه ماه آینده ادامه خواهد داشت، در نتیجه بالا رفتن قیمت های جهانی آهن و فولاد و عدم کاهش تقاضا می تواند علائمی از افزایش قیمت های جهانی باشد.

در همین رابطه محمد آزاد، رئیس اتحادیه آهن فروشان گفت: با نگاهی جامع به نوسانات قیمتی در مواد اولیه و سایر عوامل، به این مهم دست می یابیم که قیمت ذغال سنگ و همچنین سایر مواد اولیه افزایش یافته است. با توجه به افزایش قیمت در این بخش ها و همچنین بالا رفتن قیمت فولاد در بازار جهانی و افزایش میزان دستمزد کارگران طی سال آینده، می توان انتظار داشت که قیمت محصولات فولادی در سال اینده 20 تا 30 درصد افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه با توضیح درباره مهم ترین عوامل افزایش قیمت فولاد در بازار های جهانی گفت: مهم ترین علت افزایش قیمت آهن آلات در بازار جهانی، کشور چین می باشد که این کشور عنوان بزرگترین تعیین کننده قیمت فولاد در بازار جهانی را داراست. در حال حاضر میزان صادرات فولاد این کشور به سایر کشور ها بسیار کاهش یافته است که این امر به دلیل ساخت و ساز و مدرن سازی در این کشور رخ داده است. اما در صورتی که به هر دلیلی این کشور روند ساخت و ساز خود را متوقف سازد و اقدام به صادرات بیشتری به سایر کشور ها کند، قیمت محصولات فولادی در بازار جهانی با کاهش ناگهانی همراه خواهد شد.

محمد آزاد در آخر خاطر نشان کرد: کشور چین طی سال گذشته حدود 110 تا 120 میلیون تن فولاد صادر کرده است که در حال حاضر این میزان به 10 تا 15 میلیون تن ورق فولادی رسیده و بخش اعظم از مقاطع آهن خود را در ساخت و ساز عمرانی داخل کشورش صرف می کند.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: