افزایش قیمت شمش در هفته آخر بهمن

افزایش قیمت شمش در هفته آخر بهمن
افزایش قیمت شمش در هفته آخر بهمن

افزایش قیمت شمش در هفته آخر بهمن

به گزارش اهن پرایس در تحلیل بازار فولاد، هفته آخر بهمن ماه نرخ شمش روندی افزایشی را  ادامه داد. از جمله دلایل افزایش نرخ شمش می توان به بالا رفتن بی سابقه قیمت دلار  و تداوم روند صادرات و همچنین محدودیت بسیار زیاد میزان عرضه اهن اسفنجی اشاره نمود.

با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال جاری، بازار در حال انطباق خود با محدودیت عرضه شمش بود که در واقع تقاضا در بازار برای حدود دو هفته آینده بیشتر نیست، اما بالا رفتن نرخ ارز موجب شد تا کارخانه هایی که توانایی صادرات دارند بر این تلاش برآیند تا بازار داخلی را با بازار جهانی پیش ببرند. این روند از شش ماهه گذشته در حال بررسی می باشد. طی یک ماهه ای که بازار داخلی کشور به دلیل تعطیلات عید نووز متوقف است، صادرات به قوت خود باقیست، پس در نتیجه تقاضای آهن اسفنجی نیز همچنان وجود دارد که با توجه به این موضوع، بازار باید خودش را برای افزایش قیمت در اردیبهشت ماه آماده سازد.

طی 9 ماهه ابتدایی سال 95 میزان صادرات شمش تنها 2565 هزار تن بوده است اما در 9 ماهه سال جاری طبق آمار منتشر شده از انجمن تولید کنندگان فولاد این میزان به 4614 هزار تن رسیده که تا پایان سال از مرز 5 میلیون تن خواهد گذشت. در حال حاضر چینی ها ، هندیها و اروپائیها در کارخانه های ما پرسه می زنند تا خرید کنند بنابراین دلیلی ندارد کسی به فکر سهم بازار داخلی باشد .

بر اساس گزارشات منتشر شده، طی سه ماهه ابتدایی سال جاری میلادی انتظار می رود بازار های فولاد جهانی ثابت بمانند. اگرچه در این موضوع استثناء نیز وجود دارد. آینده تقاضای فولاد خوش بینانه است چرا که قیمت ها در ثبات خواهند بود به همین دلیل چشم انداز سه ماهه نخست سال جاری کاملا رضایت بخش تلقی می شود.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: