افزایش قیمت مقاطع در بازار آهن آلات

افزایش قیمت مقاطع در بازار آهن آلات
افزایش قیمت مقاطع در بازار آهن آلات

افزایش قیمت مقاطع در بازار آهن آلات

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار آهن، روز گذشته مورخ 2/11/96 بازار آهن آلات با نوسانات بسیاری مواجه شد. بطوریکه دیگر این نوسانات محدود به یک محصول نبوده و در اکثر مقاطع از قبیل میلگرد، پروفیل، نبشی،ناودانی، تیرآهن و ورق سیاه شاهد این نوسان بوده ایم. با بررسی قیمت روز آهن آلات به این مهم  دست یافتیم که این نوسانات افزایشی بوده و در همه مقاطع قیمت اهن آلات افزایش یافته است.

با بررسی قیمت روز میلگرد ها افزایش قیمت را در این مقطع فولادی مشاهده کردیم. قیمت میلگرد سیادن ابهر در روز گذشته 50 تومان افزایش یافت. همچنین قیمت میلگرد پرشین نیز با 80 تومان افزایش مواجه گردید. در این میان با بررسی قیمت های کارخانه میلگرد ظفربناب به این مهم دست یافتیم که این کارخانه نیز قیمت میلگردهایش را 70 تومان افزایش داده است. این تنها قیمت میلگردهای سه کارخانه می باشد اما اکثر کارخانه ها نیز قیمت های خود را 20 تا 80 تومان افزایش داده اند.

اطلاعات حاکی از افزایش قیمت روز پروفیل ها در دومین روز ماه جاری می باشد. قوطی پروفیل ها افزایش قیمت بسیار زیادی داشته اند بصورتیکه قیمت پروفیل جهان با 120 تومان افزایش در روز گذشته اعلام گردید اما این افزایش قیمت تنها برای این کارخانه پروفیل سازی نبوده و دیگر کارخانه ها همچون هیربد و صابری به ترتیب قیمت قوطی پروفیل هایشان را 100 و 30 تومان افزایش داده اند.

پس از بررسی این دو مقطع فولادی، به کنترل قیمت روز نبشی ها می پردازیم. نبشی ها نیز همانند دیگر مقاطع فولادی روز نا آرامی را پشت سر گذاشته اند. قیمت نبشی ناب تبریز در روز گذشته با 60 تومان افزایش مواجه گردید. همچنین قیمت نبشی آریان فولاد نیز 75 تومان افزایش یافت. این افزایش قیمت ها در دیگر کارخانه های نبشی سازی نیز رخ داده است.

ناودانی ها هم از این نا آرامی در امان نمانده و در روز گذشته قیمت روز ناودانی ناب تبریز با 60 تومان افزایش اعلام گردید. اما در میان دیگر کارخانه ها تنها کارخانه ناب تبریز اعلام قیمت نموده و دیگر کرخانه ها از قبیل شکفته با دیدن جو نا آرام بازار فروش خود را بسته و از اعلام قیمت خود داری کردند.

اما قیمت مقاطع در بنگاه های تهران نیز از این افزایش قیمت ها بی نصیب نمانده و تامین کننده ها از این شرایط استفاده کرده و قیمت های خود را افزایش داده اند. قیمت تیرآهن در انبار تهران روز گذشته بطور میانگین 5000 تومان افزایش یافت. این افزایش قیمت در برخی سایز ها بیشتر هم بوده است. با بررسی قیمت تیرآهن ها شاهد افزایش قیمت تیرآهن ذوب اهن اصفهان نیز بوده ایم. در کنار تیرآهن ها، قیمت ورق سیاه نیز در انبار تهران با افزایش مواجه شد. ورق سیاه مبارکه در انبار تهران میانگین 70 توامن افزایش یافت. اگرچه این افزایش قیمت در ضخامت 15 میل به 110 تومان هم رسید اما تنها برای یک ضخامت خاص بوده و اکثر ضخامت ها بین 60 تا 70 تومان افزایش قیمت داشته اند.

با توجه به جو ناآرام بازار آهن الات و به دنبال آن افزایش قیمت دلار و شمش نمی توان گفت طی روزهای اینده قیمت آهن الات به حالت قبل باز خواهد گشت چراکه در تمام دوره ها پس از یک افزایش قیمت ناگهانی دیگر قیمت ها به حالت اولیه باز نگشته، البته کاهش قیمت ها طی روزهای جاری دور از انتظار نبوده اما بازگشت ان ها به قیمت های گذشته تقریبا امکان پذیر نیست.

در حال حاضر تامین کننده ها دست از فروش آهن کشیده و منتظر ثبات قیمت ها در بازار هستند، در مقابل متقاضیان هم  خرید آهن را به تعویق انداخته تا بتوانند در شرایط بهتر خرید مطمئن تری را انجام دهند. اما در کنار تمام این شرایط وضعیت قیمت روز آهن غیر قابل پیش بینی بوده و نمی توان بازار آهن آلات را طی روزهای آینده پیش بینی کرد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: