الزام برای مكان یابی صحیح در طرح جامع فولادی ‏

الزام برای مكان یابی صحیح در طرح جامع فولادی ‏
الزام برای مكان یابی صحیح در طرح جامع فولادی ‏

الزام برای مكان یابی صحیح در طرح جامع فولادی ‏

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار فولاد، با توجه به برنامه ریزی های انجام شده مطابق چشم انداز پنجم توسعه کشور، برای تولید کشور حدود 55 میلیون تن فولاد برنامه ریزی شده است اما متاسفانه به علت توجه نکردن به مکان صحیح و مطالعات فنی و اقتصادی بسیاری از طرح های فولادی از توجیه لازم برای ادامه برخوردار نیستند و علی رغم پیشرفت 40 درصدی ادامه پروژه میسر نیست.

بهمن عیاررضایی، عضو هیات مدیره فولاد مبارکه با اشار ه به طرح جامع فولادی در 720 کشور، عنوان کرد: طرح مذکور در مدت زمان با تغییراتی همراه بوده است. اما متاسفانه در طول برنامه های سوم و چهارم توسعه بسیاری از مواردی كه در آن ذكر شده بود به طور كامل اجرا نشد.

رضایی میانگین تولید فولاد را مطابق طرح جامع 1.5 تا 3 میلیون تن اعلام نمود و اظهار داشت: با توجه به استفاده از سیاست های نامناسب از سوی دو دولت نهم و دهم، میزان تولید به حدود 800 هزار تن رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به این كه بسیاری از طرح جامع فولاد در كشور درست اجرا نشده است، افزود:‌ در سالهای اخیر طرح جامع در بخش هایی مانند فولادمباركه به صورت زیر سقفی اجرایی شده است.

رضایی در ادامه با انتقاد از مكان یابی صحیح احداث واحدهای فولادی نیز خاطر نشان کرد:  در شرایط فعلی میزان پراكندگی واحدهای فولادی در كشور بالاست از طرفی دیگر عدم مكان یابی صحیح احداث واحدهای فولادی باعث شده تا كشاورزی ملی و منطقه ای در كشور با آسیب های جدی مواجه شود.

این كارشناس صنعت فولاد، یكی از راهکارهای صحیح اجرای طرح جامع فولادی مكان یابی صحیح تاسیس این واحدها عنوان كرد و گفت: واحدهای فولادی باید در كنار دریا تاسیس شود.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: