الزام هوشیاری برای صادر کنندگان بیلت

الزام هوشیاری برای صادر کنندگان بیلت
الزام هوشیاری برای صادر کنندگان بیلت

الزام هوشیاری برای صادر کنندگان بیلت

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار فولاد، تغییرات در منطقه در حوزه فولاد و کم شدن میزان تقاضا برای محصول نهایی در بعضی کشورها موجب شده تا فولاد سازان در این منطقه ها محصولات نیمه نهایی را صادر کنند. کشور هایی که در یک مدت تنها وارد کننده بیلت تولیدی ایران و منطقه سی ای اس بودند، در شرایط فعلی تفکر تبدیل شدن به صادر کننده را در ذهن دارند. با آغاز فصل سرما و اختلال در کار پروژه های ساختمانی، تقاضا برای محصولات طویل در حوزه شورای همكاری خلیج فارس کم شده است. به همین دلیل کشور های این منطقه تصمیم دارند بیلت تولید خودشان را بازارهای صادراتی خصوصا منطقه جنوب شرق آسیا صادر کنند.

بنا بر آمار های کارشناسان ، میزان توان صادراتی این منطقه در حدود 250 تا 270 هزار تن در ماه می باشد. این مقدار صادرات، برابر با كل بیلت صادراتی ایران در طی یك ماه می باشد. گران بودن مواد اولیه وارداتی این كشورها مسئله ای است كه تا حدودی نگرانی ها از حضور فولادسازان جی سی سی در بازاهای صادراتی را كاهش می دهد،‌ .

 آنها به دلیل نداشتن منابع طبیعی نهاده های تولید، مجبور به واردات آنها هستند . این امر باعث می شود که قیمت تمام شده تولید آنها در بازار فولاد با كشور ما برابری كنند. اما نكته ای كه كمی باعث نگرانی شده است مسئله سهولت پرداخت در خرید از این منطقه و زمان تحویل مناسب آنها می باشد. برتری عرضه كنندگان در این كشورها نسبت به ایران این است که آنها به راحتی نحوه پرداخت را مطابق با عقیده مشتری تعیین میکنند. همچنین، بنادر متعدد، مدرن و مجهز در این منطقه باعث شده تا پهلوگیری و بارگیری با سرعت و دقت بهتری انجام شود.

از این سو ، فولاد سازان كشور ما نیز بایستی تا حد توان تسهیلات پرداخت های بانكی را برای مشتریان خود فراهم سازند، زیرا امروزه بیشتر نهادهای دولت و خصوصی در سطح به دنبال دریافت ال سی از مشتریان خود هستند، به این دلیل كه هم امنیت سرمایه آنها را تضمین نموده و هم از وجاهت قانونی بیشتری برخوردار است.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: