انباشت حداکثری موجودی انبارها

انباشت حداکثری موجودی انبارها
انباشت حداکثری موجودی انبارها

انباشت حداکثری موجودی انبارها

بازار آهن طی روز‌های جاری بی ‌رمق سپری می شود؛ از این‌ رو خصوصی‌ها تولیدات خود را بدون نوسان قیمت در بازار غیررسمی پیشنهاد می‌دهند. شواهد حاکی از آن است که در بازارآهن طی هفته گذشته همچون هفته‌ها و ماه‌های اخیر معاملات کم ‌رمق شده است. اجرایی شدن برجام نیز نتوانست تأثیر چندانی قیمت محصولات فولادی و رونق در بازار آهن بگذارد و همچنان این رکود ادامه دارد.

با توجه به وضعیت بازار آهن، به دلیل نوسانات اخیر بازار فولاد، برخی تجار موجودی های انبارشان را ثابت نگه داشته اند بنابراین اگر قیمت این کالاهای انبار شده از قیمت بازار بیشتر باشد به این معنی است که تمایل به خرید کمتر شده و یا به صورت مدت دار صورت خواهد گرفت. باید این نکته را در نظر داشت که با انبار کردن این کالاها و با پیش رو داشتن روزهای بارندگی کالاهایی با کیفیت پایین و زنگ زدگی در بازار معامله خواهد شد؛ اگر چه این محموله دارای قیمت پایین وقابل استفاده هستند ولی جذابیت چندانی ندارند و هرخریداری از آن ها استفاده نمیکند.

همانطور که پیش بینی می شد با نزدیک شدن به فصل سرما و کاهش ساخت و ساز مسکن، رکود در بازار آهن افزایش یافته است. در صورت ورود کالاهای انبار شده به بازار، امکان خروج از رکود و شروع فاز کاهشی قیمت ها وجود دارد؛ البته این یک گمانه زنی به شمار میرود زیرا هنوز بازار با افزایش این عرضه ها روبه رو نشده است. در این شرایط امکان دارد که بار دیگر کارخانه ها در برابر قیمت ها مقاومت کنند که همین امر موجب بازگشت بازار فولاد و تاثیر آن بر روی قیمت میلگرد خواهد شد. کاهش قیمت آهن آلات به عوامل متعددی بستگی دارد که علاوه بر میزان عرضه می توان به عواملی همچون افت قیمت جهانی، عدم تعادل عرضه و تقاضا همچنین کاهش رشد اقتصادی چین اشاره نمود.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: