ایران چهاردهمین تولید کننده فولاد دنیا در ۲۰۱۷

|ایران| چهاردهمین تولید کننده فولاد دنیا در سال ۲۰۱۷
ایران چهاردهمین تولید کننده فولاد دنیا در ۲۰۱۷

اخبار بازار آهن و فولاد حاکی از آن است که ایران در بین ۶۷ کشور عضو انجمن جهانی فولاد، به عنوان چهاردهمین تولید کننده بزرگ فولاد در دنیا شناخته شد. تولید فولاد خام جهان در دو ماهه اول امسال با ۵.۷ درصد رشد به ۲۶۴ میلیون تن رسید. گزارشاتی که اخیرا سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرده، بیانگر آن است که ۶۷۷ کشور عضو این انجمن تولید را از ۱۲۱ هزار و ۶۰۷ هزار تن در فوریه ۲۰۱۶ به ۱۲۶ هزار و ۲۷۶ هزار تن رساندند ...

اخبار بازار آهن و فولاد حاکی از آن است که ایران در بین ۶۷ کشور عضو انجمن جهانی فولاد، به عنوان چهاردهمین تولید کننده بزرگ فولاد در دنیا شناخته شد. تولید فولاد خام جهان در دو ماهه نخست امسال با ۵.۷ درصد رشد به ۲۶۴ میلیون تن رسید. گزارشاتی که اخیرا سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرده، بیانگر آن است که ۶۷۷ کشور عضو این انجمن تولید را از ۱۲۱ هزار و ۶۰۷ هزار تن در فوریه ۲۰۱۶ به ۱۲۶ هزار و ۲۷۶ هزار تن رساندند.

این کشورهای ذکر شده، درمجموع دو ماه ابتدایی امسال ۲۶۴ میلیون و ۱۱۳ هزار تن فولاد خام تولید کرده اند که این عدد هم ۵.۷ درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل بوده که بیشترین تولید طی دو ماه اول سال ۲۰۱۷ همچنان در اختیار چین با ۱۲۸ میلیون و ۷۶۷ هزار تن تولید فولاد خام است که باعث شده این کشور رتبه نخست خود را همچنان حفظ کند و هیچ کشوری به تولید آن نرسد. تولید فولاد چین در دو ماه ابتدایی سال میلادی ۵.۸ درصد بالاتر از دو ماهه ابتدایی پارسال بود.

این کشورها درمجموع دو ماه ابتدایی امسال ۲۶۴ میلیون و ۱۱۳ هزار تن فولاد خام تولید کرده اند که این عدد هم ۵.۷ درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل بوده که بیشترین تولید طی دو ماه اول سال ۲۰۱۷ همچنان در اختیار چین با ۱۲۸ میلیون و ۷۶۷ هزار تن تولید فولاد خام است که باعث شده این کشور رتبه نخست خود را همچنان حفظ کند و هیچ کشوری به تولید آن نرسد. تولید فولاد چین در دو ماه ابتدایی سال میلادی ۵.۸ درصد بالاتر از دو ماهه ابتدایی پارسال بود. چین در فوریه تولید فولاد خام را به ۶۱ میلیون و ۱۸۷ هزار تن رساند که ۴.۶ درصد بیشتر از فوریه ۲۰۱۶ بود؛ بعد از چین، ژاپن با تولید ۱۷ میلیون و ۳۴۳ هزار تن و هند با تولید ۱۶ میلیون و ۴۵۹ هزار تن در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.

بر اساس آمار انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام کشور آمریکا در ژانویه و فوریه امسال ۱۳ میلیون و ۳۳۷ هزار تن شد. روسیه تولید کننده بعدی بود که تولید را به ۱۱ میلیون و ۷۶۸ هزار تن رساند و کره جنوبی تولید را ۱۱ میلیون و ۱۵۵ هزار تن کرد.

برای دریافت قیمت میلگرد ، قیمت تیر آهن ، قیمت نبشی و نادانی ، قیمت پروفیل ، قیمت ورق ، در کانال تلگرام ما عضو شوید. برای عضویت در کانال ⬅️ اینجا ️ را کلیک کنید.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: