بازارهای صادراتی راه مقابله با تحریم ها

بازارهای صادراتی راه مقابله با تحریم ها
بازارهای صادراتی راه مقابله با تحریم ها

بازارهای صادراتی راه مقابله با تحریم ها

بنابر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار فولاد، شرکت فولاد مبارکه اصفهان برای مقابله با مشکلات ناشی از تحریم، بازار های فروش خود را به سمت جنوب شرق آسیا سوق داده است. حمیدرضا غظیمیان مدیر عامل فولاد مبارکه در خصوص تحریم صنعت فولاد در سال جاری و اثرات آن اظهار داشت: صنعت فولاد یکی از صنایع مهم کشور بوده و جایگاه درخشان تولید فولاد ایران در دنیا باعث شده تا این صنعت به عنوان اولین هدف تحریمی امریکا مورد تمرکز وزارت خزانه‌ داری ایالات متحده قرار گیرد.
مدیر عامل فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: تلاش آمریکا در ایجاد تحریم‌ های سنگین علیه صنعت فولاد ایران نیز نتوانست خللی در اراده پولادین، فعالان صنعت فولاد در ایران ایجاد کند و تمام تلاش فولاد سازان ایرانی بر استفاده از ظرفیت‌ های موجود برای دور زدن تحریم‌ ها و بهره بردن از ظرفیت ‌های قانونی برای صادر کردن محصولات متمرکز شد. بر همین اساس، با وجود عقب نشینی برخی کشور های شمال اروپا و همچنین کانادا در خرید فولاد ایرانی، صادرات این محصول به کشور های جنوب اروپا ادامه دارد.
مدیر عامل فولاد مبارکه رشد متوازن صنعت فولاد را راهی برای برقراری رشد پایدار در اقتصاد عنوان کرد و گفت: برای خلق ارزش افزوده بالا برای اقتصاد کشور، باید صنعت فولاد به صورت متوازن رشد کند و همه اجزای آن نیز به تناسب یکدیگر رشد کنند. وی با انتقاد از صدور برخی مجوز های تولید فولاد متذکر شد: وقتی شرکت‌ های معدنی، مجاز به تولید فولاد شوند، عدم توازن به کل صنعت فولاد سرایت می‌کند و باعث بروز مشکل برای فولاد سازان می‌شود. مصوبه اخیر وزارت صنعت در خصوص استفاده از ارز حاصل از صادرات برای تأمین کالا های مورد نیاز عموم جامعه، برای این صنعت نیز اتفاق مثبتی است که می‌تواند به رفع قسمتی از مشکلات این حوزه کمک شایانی داشته باشد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (1)

  • محمدیان
    محمدیان1398/02/10 - 11:48 پاسخ

    انشاءالله به امید خدا تا وقتی که نتونن نیاز ورق داخل کشور وتامیین کنند یک کیلو صادرات اهن الات به خارج از کشور نداشته باشن اگه هم صادر کنن نتونن از پولش استفاده کنن

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳