بازار آهن در هفته اول مهر

بازار آهن در هفته اول مهر

در یک هفته گذشته قیمت آهن آلات در اغلب مبادی فروش ثابت اعلام شد و شماری از کارخانه‌ها نیز حدود 50 الی 300 تومان قیمت محصولات خود را کاهش دادند.دلار روز گذشته تغییر قیمت چشمگیری نداشت و در همان کانال 31 هزار تومانی با نوسانات افزایشی محدودی همراه بود.

آهن پرایس: در یک هفته گذشته قیمت آهن آلات در اغلب مبادی فروش ثابت اعلام شد و شماری از کارخانه‌ها نیز حدود 50 الی 300 تومان قیمت محصولات خود را کاهش دادند.

دلار روز گذشته تغییر قیمت چشمگیری نداشت و در همان کانال 31 هزار تومانی با نوسانات افزایشی محدودی همراه بود، به طوری که در پایان روز گذشته هر دلار در بازار آزاد حدود 31 هزار و 850 تومان به فروش رسید.

تحلیل روزانه قیمت آهن آلات

در یک هفته گذشته به‌رغم برخی محدودیت‌ها و چالش‌ها، شاهد کاهش 50 الی 300 تومان نرخ روز آهن آلات بودیم، به عنوان مثال قیمت قوطی و پروفیل و انواع لوله‌ها پس از جهش قیمت شدید که بعد از معاملات ورق کلاف گرم فولاد مبارکه تجربه کرد، تا روز گذشته در عمده شرکت‌ها ثابت اعلام شد و تنها در چند کارخانه برخی نوسانات جزئی داشت. گفتنی است براساس برخی شنیده‌ها کارخانه فولاد مبارکه در صدد است برای جبران کمبود بازار داخلی حدود صدهزار تن ورق روسی وارد کند، از همین رو می‌توان گفت توقف رشد قیمت پروفیل بی‌ربط به این خبر نیست.

قیت روز تیرآهن عمدتا با افزایش قیمت همراه بود و برخی از شرکت‌ها از جمله تیرآهن فایکو و کوثر اهواز ثبات قیمت داشتند، اما به طور کلی در یک هفته اخیر شاهد کاهش 30 الی 100 هزار تومانی برخی شاخه‌های تیرآهن ذوب آهن اصفهان بودیم.

نرخ روز میلگرد آجدار نیز در اغلب مبادی فروش بدون تغییر قیمت اعلام شد، اما کاهش 50 الی 200 تومانی در برخی از شرکت‌ها نیز مشهود بود. به طور کلی قیمت میلگرد آجدار روز گذشته در بازه 15 هزار و 150 الی 16 هزار تومانی اعلام شد و نرخ متوسط آن نیز 15 هزار و 540 تومان برآورد شد که بیانگر کاهش 80 تومانی این محصول است. نرخ روز نبشی و ناودانی ایرانی و اروپایی نیز مانند اغلب محصولات فولادی بدون تغییر قیمت بود اما نبشی نستا و اشتهارد کاهش 100 الی 200 تومانی داشتند.

انواع ورق‌ها نیز مانند سایر محصولات فولادی اعلام قیمت شدند به طوری که قیمت ورق سیاه و انواع آن در عمده شرکت‌ها ثابت بود و تنها کارخانه ورق سیاه کاویان برخی ضخامت‌ها را حدود 200 تومان کاهش داد، قیمت ورق گالوانیزه، رنگی و روغنی هم تقریبا در کلیه مبادی فروش ثبات قیمت داشتند.

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: بازار آهن در تعطیلات

گزارش‌ها از قیمت‌های جهانی نیز حاکی از کاهش نرخ بیلت و اسلب صادراتی ایران است به این صورت که نرخ بیلت صادراتی ایران حدود 452 دلار و 50 سنت به فروش رسید که نشانگر کاهش 2/5 دلاری این محصول است، اما اسلب صادراتی ایران حدود 430 دلار قیمت داشت که تقریبا بدون تغییر بود، همچنین اسلب منطقه CIS حدود 472 دلار و 50 سنت اعلام شد که بیانگر کاهش 5 دلاری نرخ این محصول است، بیت صادراتی این منطقه حدود 515 دلار د هرتن معامله شد که بیانگر کاهش 9 دلاری نرخ این محصول است.

گزارش‌ها از بورس کالای روز گذشته حاکی است که از 280 هزار و 133 تن مقطع فولادی، حدود 104 هزار و 122 تن به تابلو معاملات راه پیدا کرد. از این میزان عرضه حدود 89 هزار و 348 تن به میلگرد آجدار اختصاص داشت که حدود 15 هزار و 954 تن از آن معامله شد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)