بازار فولاد در مسیر تعادل

بازار فولاد در مسیر تعادل
بازار فولاد در مسیر تعادل

بنابر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار فولاد، افزایش پرشتاب نرخ شمش در بازارهای صادراتی، به معنای افزایش جذابیت بازارهای صادراتی شمش برای فولاد سازان بزرگ کشور خواهد بود. این موضوع در مواجه با الزام تامین حداکثری تقاضای بازار داخلی ممکن است که این گروه از تولید...

بنابر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار فولاد، افزایش پرشتاب نرخ شمش در بازارهای صادراتی، به معنای افزایش جذابیت بازارهای صادراتی شمش برای فولاد سازان بزرگ کشور خواهد بود. این موضوع در مواجه با الزام تامین حداکثری تقاضای بازار داخلی ممکن است که این گروه از تولید کنندگان کشور را در یک وضعیت تصمیم‌ گیری دشوار قرار دهد  چراکه در حال حاضر که مدیریت تنظیم بازار داخلی فولاد تماما به عهده خود فولاد سازان بزرگ کشور سپرده شده، قرار گرفتن در این وضعیت ممکن است شرایط را برای فعالان بازار فولاد مجددا سخت کند.

به نظر می ‌رسد که بازار فولاد در مسیر رسیدن به تعادل حرکت می‌کند زیرا بعد از اتفاقاتی که اواخر هفته گذشته رخ داد و شاهد معاملات سنگین در بورس کالا که منجر به افزایش طبیعی قیمت‌ ها ناشی از ابطال معاملات بودیم، پیش‌ بینی می‌شود که طی دو تا سه هفته آینده، روند با ثبات‌تری در بازار فولاد مشاهده گردد.
این در حالی است که بر خلاف انتظار و پیش‌ بینی ها، روند کاهشی قیمت ‌ها در بازار واقعی فولاد آغاز شده است لذا در صورتی که معامله به درستی انجام  و قیمت‌ ها واقعی شود، شاهد روند کاهشی و به ثبات رسیدن بازار خواهیم بود. بنابراین در صورتی که از مداخله در بازار فولاد خودداری شده و اجازه دهیم که بورس کالا کار خود را انجام دهد و تولید کنندگان و مصرف‌ کنندگان به صورت آزاد در بورس فعالیت کنند و روند عرضه و تقاضا حاکم باشد، بدون تردید بازار به ثبات خواهد رسید.

حال به اظهارات کارشناسان باید توجه داشت که در شرایطی که عرضه دو برابر تقاضا برای محصولات وجود دارد، احتیاجی به ابطال معاملات نیست. با توجه به موارد ذکر شده برای تعیین وضعیت هفته جاری نمی توان زودتر از  موعد پیش بینی کرد چراکه روند بازار پس از تعطیلات آنچنان قابل اتکا نخواهد بود؛ بنابراین باید چشم به عرضه های انجام شده در بورس داشت.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.