بازار مواج تیرآهن

بازار مواج تیرآهن
بازار مواج تیرآهن

بازار مواج تیرآهن

به تحلیل آهن پرایس پیرامون اخبار بازار آهن، کمبود موجودی تیرآهن ذوبی در انبارها و محدویت عرضه در خصوص برخی از سایزها از جمله دلایل اصلی بازار مواج تیرآهن در روزهای گذشته بوده است. کارشناسان وجود این تلاطم در شرایط ثبات را متاثر از کمبود موجودی ذوبی و محدودیت تزریق این کالا به بازار از سرچشمه می دانند. این نوسانات در این حوزه بطوری گزارش شده است که  در مقایسه با نرخ های شنیده شده اواخر هفته گذشته روزهای چهارشنبه و  پنجشنبه، ظاهرا سایزهای ۱۲و۱۴و۲۲ به واسطه افزایش حجم خروجی از منبع با کاهش قیمت و در مقابل نرخ سایزهای ۱۶و۱۸و۲۴و۲۷ با روندی افزایشی مواجه گشته است.

در کل به سبب حجم معاملات اندک، کاهش قابل توجه موجودی انبارها، انحصار در عرضه، تنظیم بازار تیرآهن ذوبی تا حد زیادی تحت تاثیر خروجی حوالجات ترخیصی این کالا قرار گرفته، بطوری که با هرگونه تغییر در استراتژی آزاد سازی حجم حواله پیش خرید شده از سوی مبدا تولیدی، نرخ این محصول هم دستخوش تغییر در بازار می گردد. پیش ترها علیرغم کمبودهای مقطعی و تغییر خط تولید سایزهای مختلف، فراوانی محصول در انبارها مانع نوسانات قیمتی این محصول می گردید اما مدتی است که به واسطه کاهش قابل توجه سطح موجودی انبارها و از طرفی محدودیت عرضه مبدا انحصاری تولید موجبات بازار نوسانی و گاها حباب دار این محصول در بازار داخلی را فراهم آورده است.

بدین ترتیب می بایست تدابیری اتخاذ نمود تا کمبود هایی این چنینی نتواند بهانه ای برای طولانی تر شدن مقاومت قیمت ها در برابر کاهش باشد چراکه بازار نیمه خفته ی آهن مدت ها است با افکار شکسته شدن و رسیدن به کف قیمت ها توسط عوام احاطه شده است. اتفاقات این چنینی این امکان را به بازار می دهد نیم نگاهی به اوج گیری بهای محصولات در آینده بجای کاهش آن نیز داشته باشد.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (3)

 • محمد قربانی
  محمد قربانی1398/06/26 - 03:15 پاسخ

  باسلام به پرایس عزیز گفتم بعد یکسال یه حالی بپرسم. خسته نباشید. واقعاً تعجب داره، مگه هنوزم آدمایی هستن که خیال خام توسرشون هست و بفکر ارزون شدن میلگردن؟؟؟؟ 😒😒 جالبتر اینه که آدم باید دیگه عقل توسرش نباشه و فکر کنه تحریم و نخریدن راه حله😂😂😂😂😂 خنده داره

  • مجید
   مجید1398/06/26 - 09:45

   اگه همه اتحاد داشته باشن و نخرن تحریم تاثیر داره ، عقل توی سر کسی نیست که بر این باور نباشه.

 • مجید
  مجید1398/06/24 - 13:05 پاسخ

  باسلام و خسته نباشید جای هیچ گونه افزایش قیمتی نیست ! با این قیمتها بازار رونق نداره ، اگر بخوان افزایش داشته باشن باید درب صنایع فولاد تخته بشه !!! تـــــــــــــــــــــــــــــــــــحــریم خـــــــــــــــــــــــــــــرید تا کـــــــــــــــــــــــــاهش چشمگیر قیمتها.

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: