بررسی قیمت آهن در روز گذشته

بررسی قیمت آهن در روز گذشته
بررسی قیمت آهن در روز گذشته

آهن پرایس: در روز گذشته از کل 234 هزار تن عرضه مقاطع عرضه‌ شده در بورس کالا تنها 0.33 درصد آن هم به قیمت پایه معامله شد و بسیاری از مبادی فروش قیمت‌های خود را پایین ‌تر از کارخانه‌های نورد اعلام کردند. در این شرایط به نظر می‌رسد ...

آهن پرایس: در روز گذشته از کل 234 هزار تن عرضه مقاطع عرضه‌ شده در بورس کالا تنها 0.33 درصد آن هم به قیمت پایه معامله شد و بسیاری از مبادی فروش قیمت‌های خود را پایین ‌تر از کارخانه‌های نورد اعلام کردند.

در این شرایط به نظر می‌رسد سایه عوامل خارج از بورس کالا بر بسیاری سنگینی می‌کند؛ برخی فعالان بازار معتقدند به علت تحریم‌های اخیر آمریکا، صادرات برای فولادسازان دشوارتر خواهد شد و مجبور به افزایش عرضه در داخل می‌شوند؛ این موضوع هم به علت کاهش ساخت ‌وساز و فعالیت های عمرانی از یکسو و خروج تقاضای سرمایه‌ای از بازار فولاد از سوی دیگر، می‌تواند باعث پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا و کاهش قیمت‌ها شود.

از طرف دیگر، در صورت عملی شدن دستور وزیر صمت برای کاهش 10 درصدی ضرایب CIS، در هفته پیش ‌رو قیمت پایه بورس هم کم خواهد شد؛ همین موضوع خریداران را برای خرید مردد کرده است؛ در حال حاضر خریدار در بازار به حداقل رسیده است و بنگاه‌ داران با دادن تحفیف‌های قابل توجه سعی بر افزایش نقدینگی خود دارند.

این در حالی است که کارخانجات نوردی که در هفته‌های گذشته و قبل از اعمال ضرایب جدید CIS شمش بلوم با قیمت پایین‌ تری خریداری کرده‌اند، این روزها حتی با قیمت پایین‌ تر از بورس کالا هم مشتری ندارند؛ البته آنها دیروز بیش از 60 هزار تن شمش هم با قیمت‌های پایه بالا خریداری کردند. 

براساس قیمت‌های اعلامی روز گذشته کارخانه نوردکاران فولادی، قیمت انواع میلگرد آجدار بعضا با ثبات ولی عمدتا با کاهش 30 تا 400 و حتی 550 تومانی مواجه شد ؛ رنج قیمت میلگرد 14 آجدار نیز در محدوده 12 هزار و 800 تا 14 هزار تومان قرار گرفت.

همچنین نرخ تیرآهن کیلویی نیز عمدتا ثبات و بعضا با کاهش 150 تومانی مواجه شد و نرخ هر شاخه از تیرآهن ذوبی در سایزهای پرمصرف هم بین 10 تا 40 هزار تومان کاهش یافت . فروش نبشی و ناودانی هم در نیمی از مبادی با قیمت ثابت و در نیمی دیگر با کاهش 300 تا 400 تومانی قیمت انجام شد.

اما مبادی فروش محصولات حوزه لوله و پروفیل، پروفیل هر سه حالت افزایش، ثبات و کاهش قیمت را نشان میداد؛ به نحوی که برخی مبادی بین 100 تا 500 تومان افزایش و برخی دیگر بین صفر تا 200 کاهش قیمت داشته‌اند، گرچه جو کلی حاکم بر این بازار همچنان همراه با رشد ملایم قیمت‌هاست؛ رنج قیمت پروفیل با ضخامت 2 نیز در محدوده 23.1 تا 24 هزار تومان قرار گرفت.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (2)

  • علی
    علی1399/10/18 - 11:47 پاسخ

    قیمت جهانی پروفیل 650الی700دلارهرتن میباشدبدون ضریب تخفیف باید16600تا17850تومان باشه درصورتی اکنون 24000تومان هست

  • علی
    علی1399/10/18 - 11:26 پاسخ

    الحمدالله ترامپ خبیث داره می‌ره و بحث ترامپ هراسی از دل مردم رخت خواهد بست و انشاالله ارتباط موهوم بین دلار و قیمت محصولات تولید داخل جمع خواهد شد. برخلاف جریان فکری تزریق شده در فکر عامه، همه محصولات داخلی پتانسیل صادرات ندارند و لذا باید متناسب با نیاز بازار داخلی قیمت خود را تنظیم نمایند تا بتوانند روی پای خود بایستند. روزهای بهتر حق مردم و پیش روست

ساعت کاری مجموعه به پایان رسیده است لطفا اطلاعات خود را برای دریافت مشاوره اختصاصی وارد نمایید.

درخواست مشاوره تلفنی