بررسی قیمت روز آهن در بازار داخلی

بررسی قیمت روز آهن در بازار داخلی
بررسی قیمت روز آهن در بازار داخلی

بررسی قیمت روز آهن در بازار داخلی

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار آهن، براساس گزارشات منتشر شده، کارشناسان با بررسی مقدار تولید و قیمت آهن آلات به این مهم دست یافتند که از ابتدای سال جاری تا به امروز تولید آهن در کشور 21 درصد افزایش یافته است. همچنین بررسی های صورت گرفته بر روی قیمت روز آهن خبر از افزایش 21.4 درصدی محصولات می دهد. به علاوه افزایش تولید اهن آلات موجب شده تا صادرات این محصول نیز افزایش یابد.

اکثرکارشناسان بر این باورند که با توجه به عدم تمایل برخی از خریداران خارجی برای خرید آهن آلات ایران، برای رونق بخش صادرات این محصول باید قیمت آهن در بازار صادراتی متعادل تر شود و برای رونق این صنعت باید قیمت روز آهن آلات در کشور تحت کنترل باشو و موانع جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور بطور کامل حذف گردد.

طبق بررسی های صورت گرفته از شش ماه گذشته تا کنون میزان تولید آهن آلات در کشور افزایش یافته است که بدلیل تامین نیاز داخل کشور، اخیرا میزان صادرات آهن آلات با کاهش مواجه شده است.

میزان صادرات آهن طی سال جاری به 23 هزار تن رسیده که این میزان در مقایسه با سال گذشته با 29 درصد کاهش مواجه شده است. همچنین قیمت آهن با احتساب ارزش ارزی این میزان از صادرات به 37 دلار می رسد که این مقدار در سال گذشته با احتساب ارزش ارزی معادل 44 میلیون دلار بوده که 16 درصد کاهش داشته است.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: