تحریم فولادی از دو نگاه متفاوت

تحریم فولادی از دو نگاه متفاوت
تحریم فولادی از دو نگاه متفاوت

تحریم فولادی از دو نگاه متفاوت

بنابر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوصوضعیت بازار فولاد، وزارت خزانه‌ داری آمریکا دستور اجرایی جدید ترامپ برای تحریم بخش آهن، فولاد را صادر و ابلاغ کرد. بنابر دستور اجرایی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا صادر کرده، بخش فلزات و معادن ایران مشمول تحریم شده و این تحریم‌ ها ممکن است بازار داخلی فولاد را دچار تغییر و تحول کند. ترامپ در این دستور به اشخاص حقیقی و همه کشور ها هشدار داده است که هر گونه معامله با ایران در بخش فلزات یا اجازه دادن به ورود محصولات این بخش به بندر های این کشور ها برای آنها پیامد های وخیمی از جمله مصادره اموال و قرار گرفتن در لیست تحریم‌ های آمریکا به دنبال خواهد داشت و ناقضان این تحریم از ورود به آمریکا منع می ‌شوند.

تحلیل ‌های داخلی و جهانی، پیرامون موضوع تحریم فلزات ایران اعم از فولاد، آهن و فلزات غیرآهنی نشان می‌دهد دو نگاه متناقض در این زمینه وجود دارد که هر یک بر پایه استدلال ‌های خاص خود استوار است. برخی معتقدند تحریم ایران موازنه عرضه و تقاضا را در بازار های این محصولات به هم می‌ زند و با توجه به اینکه در حال حاظر بین چین و آمریکا نیز وضعیت نگران‌کننده‌ ای وجود دارد و از طرفی در برخی محصولات مثل سنگ‌ آهن نیز اتفاقات منفی در بخش عرضه رخ داده، باید منتظر افزایش قیمت در بسیاری از این کالا ها در بازار های جهانی باشیم. در مقابل برخی می گویند سهم ایران از بازارهای جهانی آن قدر بالا نیست که به عدم تعادل در این بازارها منتهی شود، بنابر این نباید نگران این وضعیت بود.

همچنین دسته دوم معتقدند ایران سال گذشته صادرات فولاد خود را کاهش داده ولی اتفاقی در بازار رخ نداده است؛ به علاوه در مورد سایر کالا ها نیز اصولا سهم جدی برای صادرات ایران وجود ندارد. به گفته این گروه تحریم فلزات در ایران برای خود کشور می‌ تواند مهم باشد اما برای بازارهای بین‌ المللی اهمیت چندانی ندارد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (2)

  • رضا
    رضا1398/02/24 - 11:19 پاسخ

    کاش تولید کنندگان فولاد درکشور متوجه این مورد بشوند که همداستان شدن با دشمنان خارجی وتحریم کنندگان کشور یک شمشیر دولبه است ،وقدری به خود بیایند و از این پس منافع ملی را بیشتر مورد توجه قرار دهند

  • محمد
    محمد 1398/02/24 - 11:01 پاسخ

    بخدا این دفعه فرق می کند ،،،یا توافق ==ارزان شدن ارز ===ارزان شدن میلگرد ،،،، تحریم که توسط ترامپ شرور که ۸۰ روز دیگر با انبوهی از کالا به جهت عدم صادرات == کاهش قیمت میلگرد ،،،

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳