تحریک قیمت ها در بازارآهن

تحریک قیمت ها در بازارآهن
تحریک قیمت ها در بازارآهن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، بازار متاثر از افزایش نرخ پایانی معاملاتی شمش فولادی که در  حدود کیلویی ۲۴۰ تا ۲۶۰ تومانی نسبت به معاملات هفته گذشته در بورس کالابود که سبب گشت تا  دیروز شاهد تلاطماتی نامحسوس در این بازار باشیم. البته برخی گمانه‌زنی ها در خصوص ...

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، بازار متاثر از افزایش نرخ پایانی معاملاتی شمش فولادی که در  حدود کیلویی ۲۴۰ تا ۲۶۰ تومانی نسبت به معاملات هفته گذشته در بورس کالابود که سبب گشت تا  دیروز شاهد تلاطماتی نامحسوس در این بازار باشیم. البته برخی گمانه‌زنی ها در خصوص افزایش نرخ پایه عرضه مقاطع طویل فولادی نیز بازار میلگرد آجدار را  قدری هیجان‌زده کرد بطوریکه دیده می شود، مبادی نورد مقاطع طویل فولادی به تناسب استراتژی فروش خود در حال اعمال افزایش قیمت بین کیلویی ۱۵۰ تا نهایتا ۴۰۰ تومانی در محصول پیشنهادی خود در بازار هستند .

نکته ای که این روزها مشخص دیده می شود، مبنای تعیین نرخ پایه عرضه مقاطع طویل فولادی در بورس کالا است که بر اساس نرخ دلار نیمایی و نرخ‌های صادراتی صورت می‌گیرد، از طرفی با نیم نگاهی به افزایش نرخ خزنده دلار نیمایی طی هفته‌های اخیر، از ابتدای این هفته  سیگنال این افزایش قیمت تا حدودی مشخص بود، بطوری که در وقت مقتضی و در ارامش کامل بازار به آن اشاره شد و رفتار امروز بازار تا حدی مشخص و قابل پیش بینی بود .

نکته قابل توجه فعالان بازار فولاد کشور پرهیز از هیجانات کاذب و حرکت بر مدار منطق است، افرادی که تا حدودی در چارچوب منطق و فرمول فعلی تعیین قیمت های داخلی فعالیت می کنند، طی روزهای شنبه تا دوشنبه در ارامش کامل می‌توانستند خریدهای خود را انجام دهند که خود این حرکت می توانست تا حدودی سوپاپ اطمینانی باشد برای جلوگیری از تجمع تقاضای هیجانی برای اواسط و انتهای هفته جاری.

البته اگر مبادی فروش به خصوص مبادی نورد که در سیبل فعالیت بازارهستند سعی داشتند تا حد ممکن از هیجانات کاذب فاصله بگیرند و در اعمال افزایش نرخ فروش رعایت انصاف را داشته باشند و از افزایش قیمت های بی مورد پرهیز کنند، حداقل بازخورد منفی کمتری را برای زندگی خودشان رقم می زنند، چراکه سایز هزینه های معشیتی آنها متصل به میزان هیجان سازی در این بازار و سایر بازار های موازی می باشد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.