تحقق رونق تولید در فولاد مبارکه

تحقق رونق تولید در فولاد مبارکه
تحقق رونق تولید در فولاد مبارکه

تحقق رونق تولید در فولاد مبارکه

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار فولاد، با توجه به درصد  بالای تولید آهن اسفنجی کشور توسط  فولاد مبارکه، گزارش های اعلامی از سال 97  حاکی از این است که  از 24 میلیون تن آهن اسفنجی تولید شده در کشور سهم گروه فولاد مبارکه که شامل: ( فولاد هرمزگان، فولاد سفید دشت چهار محال و بختیاری، فولاد صبا، فولاد مبارکه اصفهان ) می باشد از این میزان تولید، بیش از 10 میلیون و 560 هزار تن است. در سال گذشته در واحد های احیای مستقیم ۱ و ۲ شرکت فولاد مبارکه ۷ میلیون و 15 هزار تن، در فولاد هرمزگان، بیش از یک میلیون و ۶۹۱ هزار تن، در مجتمع فولاد سبا یک میلیون و ۲۵۱ هزار تن و در شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری بیش از ۵۵۴ هزار تن آهن اسفنجی تولید شده است. با توجه به اهمیت تولید فولاد و نقش آن دراقتصاد کشور عرضه ۷ میلیون و ۵۰ هزار تن انواع محصولات فولادی در برنامه سال ۱۳۹۸ شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا قرار گرفته است. که این میزان عرضه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶/ ۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

بنا بر اظهارات فعالان اقتصادی، در بخش تولید کلاف گرم در شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا تولید ۶ میلیون و ۵۰۰ هزارتن محصول برنامه‌ ریزی شده است که رشد ۲ درصدی را نشان می‌دهد.همچنین در بخش محصولات سرد و پوشش دار شرکت فولاد مبارکه نیز تولید یک میلیون و ۵۸۰ هزار تن و رشد ۲درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ در دستور کار قرار گرفته است. و با نام ‌گذاری سال با عنوان «رونق تولید» مبین آن است که باید بیش از پیش به تولید و دستاورد های آن توجه داشته باشیم. از این رو در سال «رونق تولید» مسئولیت تولیدکنندگان و به ویژه فولاد مبارکه به مراتب سخت تر است.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (1)

  • محمد
    محمد 1398/02/07 - 11:34 پاسخ

    کمپین ته به گرانفروشی ،،،،،نه به شوک قیمت ،،،،،نه به راد همدان ،،،، نه به خالی کردن جیب مردم ،،، نه به کسانی که از سیاستهای آمریکا تبعیت می کنند و گران فروشی می کنند

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳