تداخل کاری معدن داران و فولادسازان

تداخل کاری معدن داران و فولادسازان
تداخل کاری معدن داران و فولادسازان

آهن پرایس: عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور اظهار داشت: تداخل فعالیت های معدنی و فولادی نتیجه عدم مدیریت وزارت صمت و دولت است؛ وزارت صمت اجازه داد این اتفاقات در زنجیره فولاد رخ دهد. رضا شهرستانی افزود: در واقع این تداخل پیش آمده اگر هم قرار بود اتفاق بیوفتد بایستی منجر  به...

آهن پرایس: عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور اظهار داشت: تداخل فعالیت های معدنی و فولادی نتیجه عدم مدیریت وزارت صمت و دولت است؛ وزارت صمت اجازه داد این اتفاقات در زنجیره فولاد رخ دهد. 

رضا شهرستانی افزود: در واقع این تداخل پیش آمده اگر هم قرار بود اتفاق بیوفتد بایستی منجر  به ادغام معدنی ها و فولاد سازان می شد نه اینکه با یکدیگر در تولید رقابت کنند. وی افزود: متاسفانه معدنی ها شروع به فولاد سازی کرده اند و در مقابل فولادی ها نیز به سمت تولید مواد اولیه و صنایع معدنی رفته اند. 

شهرستانی تصریح کرد: هم اکنون شاهد تداخل وظایف فولادی ها و معدنی ها هستیم. لازم است یک تعادل در این شرایط ایجاد کنیم تا بدین وسیله اهداف 1404 یعنی تولید 55 میلیون تن فولاد تحقق پیدا کند. 

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: رونق صادرات در بازار فولاد

با توجه به سرمایه گذاری های کلان در هر دو طرف زنجیره نیاز است توافق و تعادل های تدوین شده ای صورت گیرد تا هر دو طرف به نتیجه برد برد برسند. 
از سوی دیگر حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن و فولاد تهران در این باره بیان داشت: اگر هدف ما راهبرد تخصصی و حرفه ای است؛ باید به گونه ای برنامه ریزی نماییم که هر بخشی دقیقا حرفه و تخصص خود را ادامه دهد و فقط در حوزه کاری خود فعالیت نماید. 

متاسفانه این اتفاق در بخش توزیع محصولات نیز رخ داده است. از جمله کارخانه هایی که حق توزیع آهن و فولاد را ندارند؛ در حال حاضر وارد توزیع شده اند و بعضا خرده فروشی نیز می نمایند. 

حمیدرضا رستگار افزود: ما نیز، نیاز به یک مکانیزم شفاف و متقن داریم تا به وسیله ی آن معدنی ها و فولادی ها و همچنین توزیع کنندگان بتوانند به شرایط بهتر و تفاهمات موثر برسند و در حوزه کاری یکدیگر وارد نشوند.

هم اکنون صادرکنندگانی که بالغ بر 50 سال در بخش صادرات فعال بودند ناچار به کناره گیری شدند، چرا که افراد خاص با تاسیس کارخانه های تولیدی در صدد یافتن خریدار و همچنین صادرات هستند. در حالیکه پر واضح است این روش ها در بلند مدت جواب خوبی نمی دهد و صرفا منجر به نابسامانی بازار و توازن منفی در زنجیره فولاد است.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.