تداوم افزایش قیمت ها در بازار آهن

تداوم افزایش قیمت ها در بازار آهن
تداوم افزایش قیمت ها در بازار آهن

در هفته جاری نیز گزارش های میدانی از بازار آهن، حاکی از موج جدید افزایش قیمت ها بدون توجه به نارضایتی های شنیده شده از سراسر بازار می باشد به علت کاهش شدید قدرت خرید مصالح ساختمانی می باشد.از این روی شاهد افزایش صفر تا ۲۰۰ تومانی قیمت میلگرد آجدار، قیمت تیرآهن، قیمت ...

در هفته جاری نیز گزارش های میدانی از بازار آهن، حاکی از موج جدید افزایش قیمت ها بدون توجه به نارضایتی های شنیده شده از سراسر بازار می باشد به علت کاهش شدید قدرت خرید مصالح ساختمانی می باشد.از این روی شاهد افزایش صفر تا ۲۰۰ تومانی قیمت میلگرد آجدار، قیمت تیرآهن، قیمت نبشی و ناودانی در اکثر مبادی و گاها  حتی دربرخی حوزه ها هم چون قوطی و پروفیل تا ۵۰۰ تومان افزایش قیمت نسبت به روزهای گذشته می باشیم. البته بسیاری از نوردکاران به‌ویژه تولیدکنندگان قوطی و پروفیل ترجیح داده‌اند فی الحال نظاره‌گر اوضاع بازار باشند و از فروش محصولاتشان دست بکشند.
این در حالی است که در روزهای گذشته در معاملات بورس کالا شاهد رقابت داغ بر سر خرید شمش‌های عرضه‌شده بوده ایم که برخی از سوی فولادسازان نزدیک ۴۳ درصد بالای قیمت پایه نیز معامله گشتند. به نحوی که میانگین قیمت انواع شمش در بورس کالا بدون احتساب مالیات در چند روز گذشته به ۸۱۰۰ تا ۸۲۰۰ تومان رسید و با یک حساب سرانگشتی بعید نیست که در هفته های آینده نرخ میلگرد آجدار حتی در بورس کالا بسیار بالاتر از ۱۰ هزار تومان نیز برسد، چه رسد به بازار آزاد. 
همچنین این فعالان معتقدند رقابت قیمتی ایجاد شده برای شمش در بورس کالا از تقاضای واقعی نشات نمی‌گیرد چرا که  برخی شرکت‌های مجاز برای خرید شمش نرخی بیش از حد انتظار در رینگ اعلام می‌کنند تا در هر شرایطی برنده رقابت باشند، پس از خرید نیز محصول را در خط تولید به کار نمی‌برند و در بازار آزاد به فروش می‌رسانند. درواقع این تولیدکننده نماها از فرصت پرداخت۱۰ درصد قیمت در زمان معامله و فرصت ۳ روزه پرداخت مابقی وجه استفاده کرده و محصول را با پرداخت رقم اندکی خریداری کرده و در این فرصت در بازار آزاد پیش فروش کرده، سپس بهای معامله را می‌پردازند. در این شرایط الزام پرداخت ۸۰ درصد بهای معامله در روز خرید باعث کوتاه شدن دست این واسطه‌گران از این بازار و بازگشت ثبات نسبی در بازار خواهد بود.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (3)

 • علی ازادی
  علی ازادی1399/04/24 - 00:00 پاسخ

  بیدارشدن ازفردامیادپایین اهن

  • ابله
   ابله1399/04/24 - 10:04

   بشین تا بیاد پایین

 • غلامعباس
  غلامعباس 1399/04/23 - 15:16 پاسخ

  عجب .دیگه خونه ساختن رویا شد خدا بداد مردم برسه

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.