تغییر رفتار بازار بورس در غیبت تقاضا

تغییر رفتار بازار در غیبت تقاضا
تغییر رفتار بازار بورس در غیبت تقاضا

تغییر رفتار بازار بورس در غیبت تقاضا

به گزارش آهن پرایس دراخبار بازار آهن، بورس کالا در روز گذشته شاهد معاملات پر حجمی در حدود سه هزار و  300 تن سبد میلگرد 14 تا 22 گرید A3 فولاد سپید فراب با قیمت پایانی میانگین موزون  ۴ هزار و ۲۴۰ تومان بوده است.  البته نا گفته نماند که عرضه های غیر رند در سبد میلگرد با ارقام بیشتری خودنمایی می کرد که به اعتقاد کارشناسان  ارائه آن ها نوعی نمایش صوری در جهت کسب مجوز برای صادرات بوده است؛ چرا که طبق قوانین موجود در بورس کالا لازمه ی صادرات مقاطع فولادی عرضه ی این طیف محصولات ابتدا به بورس کالا حتی در صورت عدم وجود تقاضا برای آن می باشد. از این رو قوانین این چنینی سبب تقویت عرضه های صوری بیش از پیش در بورس کالا شده است.

در عرضه های صورت گرفته در روز گذشته قیمت شمش با محاسبه ارزش افزوده آن به عدد ۴ هزار و ۱۸۰ تومان رسید و سبب شد تولید کننده برای تداوم چرخ تولید خود قیمت های بالاتری نیز برای تامین آن بپردازد تا از هزینه های سنگین تر ناشی از بسته شدن چرخه تولید بکاهد و با توجه به عدم وجود تقاضا دربازارآهن در شرایط کنونی نکته حایز اهمیت این است که بستر بورس  تبدیل به کانالی برای تسویه حساب میان بازار و بورس کالا شده است و طلبکاران با هماهنگی قبلی اقدام به خرید کالای عرضه کنندگان به جای طلب خود می کنند.

با گذشت تقریبا یک ماه از ابلاغیه ی وزارت صمت در خصوص صادرات برخی مقاطع فولادی از طریق واحد های تولید کننده و نمایندگان رسمی آن ، رعایت روال قبلی صادرات در سایر محصولات بعد از تایید وزارتخانه صورت می گیرد و شاهد صادرات شفاف تری نسب به قبل می باشیم اما اجرای این مطلب نتوانسته به سرعت صادرات کشور بیافزاید. بدین ترتیب بازار فعلی به علت عدم وجود تقاضای داخلی دچار نابسامانی هایی شده است و حتی با ایجاد جرقه های افزایش قیمت نیز نتوانسته سبب تحریک و بروز رفتارهای هیجانی خرید از سمت تقاضا شود.

با توجه به نوسانات موجود در بازار آهن و  عدم  امکان ثبت اخبار لحظه ای در سایت، بر آن شدیم تا اخبار لحظه ای و اتفاقات بازار آهن را در کانال تلگرامی "آهن خبر" به اطلاع شما همراهان گرامی برسانیم. از این رو  می توانید با بهره گیری از اخبار کوتاه و لحظه ای ارائه شده در کانال تلگرامی آهن خبر، تصمیمات مناسب تری نسبت به انجام خرید خود اتخاذ نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

به منظور اطلاع از اخبار لحظه ای بازار آهن، فولاد و مسکن در کانال تلگرام آهن خبر عضو شوید.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (8)

 • اقتصاددان
  اقتصاددان 1398/01/31 - 10:07 پاسخ

  با توجه به تصمیمات بانک مرکزی بشرح ۱= بازار باز ۲= بازار متشکل ارزی قیمت میلگرد به کانال ۳۰۰۰ هزار تومان بر میگردد

 • Mahdy
  Mahdy1398/01/31 - 10:05 پاسخ

  مردم باور کنید میلگرد بر اساس پارامترهای اقتصادی روز ( بازار باز و بزودی بازار متشکل ارزی )هرکیلو به کانال ۳۰۰۰ تومان می آید

 • عامل فروش
  عامل فروش1398/01/31 - 10:03 پاسخ

  قیمت میلگرد حدود هر کیلو ۴۰۰۰ تومان است عجله نکنید ضرر میکنید

 • مبینا
  مبینا1398/01/31 - 08:48 پاسخ

  خاک توسرایران بااین اوضاعش

 • سید
  سید1398/01/29 - 14:28 پاسخ

  عرصه صوری کدامه .تقاضا نیست خوب .چرا جو الکی میدید .قیمت میلگرد باید برسه زیر 4000 .دارن گران فروشی میکنن .تازه منت هم میذارن. با این تحریمها صادرات که نمیتونن بکنن .تولید هم دوبرابر نیاز داخله باید قیمت را بیارن پایینتر .حتی 3500 بدن .به قیمت تمام شده .تا کارگراشون بیکار نشن.

  • اقتصاددان
   اقتصاددان 1398/01/31 - 10:01

   بزرگوار منظور ما هم همان حرف شماست و می گوییم بازار صوری درست کردن و خریدار واقعی وجود ندارد واقعا قیمت میلگرد حدودا ۸۰۰ تومان حباب دارد و قیمت هر کیلو میلگرد حدود ۴۰۰۰ تومان است

 • اقتصاد دان
  اقتصاد دان 1398/01/29 - 13:33 پاسخ

  مردم در بازار فولاد انچه در بورس وجود دارد و شکل میگیرد صوری است ونوعی تعامل قبلی بین خریداران وفروشندگان جهت تسویه حساب ،،،و بدهیهای قبلی است و میلگرد واقعا با درک بورس کیلویی ۸۰۰ تومان حباب دارد

 • عامل
  عامل 1398/01/29 - 13:30 پاسخ

  عزیزان در بازار هیچ خریداری وجود ندارد عجله نکنید عجله نکنید ضرر می کنید

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: