تنگ شدن عرصه صادرات آهن

تنگ شدن عرصه صادرات آهن
تنگ شدن عرصه صادرات آهن

تنگ شدن عرصه صادرات آهن

طبق بررسی های به عمل آمده از عوامل موثر در نوسان گیری بازار آهن طی چند ماه اخیر، بازار با ثبات و آرامی گزارش شده است که البته فعالان این حوزه نشان دادند که با رکود  ایجاد شده در بازار از پای درنمی ایند و وضعیت با ثبات فناوری تولید ریل در ذوب آهن اصفهان که تنها در 6 کشور دیگر جهان وجود دارد؛ حاکی از این استقامت است. ریل های تولیدی برای قطارهای پرسرعت استفاده می شود که مزیتی بزرگ برای این شرکت نیز محسوب می گردد.

مدیر دفتر فنی و برنامه ریزی  آهن و فولاد ارفع  نیز در این رابطه اذعان داشت که: در شش ماهه اول سال 98، مصرف برق برای تولید هر تن شمش به میزان تقریبی 30 کیلو وات ساعت کاهش یافته است. مصرف الکترود 1.6 کیلوگرم به ازای هر تن است. کاهش میزان مصرف نسوز نسبت به دوره مشابه سال قبل بیش از یک کیلوگرم به ازای هر تن تولید بوده است. مصرف آب هم 5 درصد کاهش یافته و به عدد تقریبی یک متر مکعب به ازای هر تن شمش تولیدی رسیده است.

جنگ روانی حاصل از روابط سیاسی آمریکا در نظر دارد تعرفه گمرکی بر روی 250 میلیارد دلار کالای چینی را از 15 اکتبر  یعنی 7 روز دیگر، از 25درصد به 30درصد افزایش دهد. تحلیلگران می گویند چین از رسیدن به یک توافق جامع، مایوس شده و آنرا تقریبا ناممکن می داند. دو روز دیگر یعنی 10 اکتبر مذاکرات جدیدی بین آمریکا و چین آغاز می شود.  تحلیلگران بازار جهانی نیز معتقدند که نشانه هایی در بازار وجود دارد که ایجاد کف قیمتی در بازار آهن را تداعی می کند. آن ها به آغاز مذاکرات بین چین و آمریکا اشاره می کنند و می گویند فصل سرما می تواند بر تولیدات کشور چین اثر بگذارد که به نفع قیمت جهانی در این صنعت نیز می باشد.
این جنگ های روانی در منطقه خاورمیانه نیز به چشم می خورد، اعتراضات مردمی در عراق به سمت آرامش پیش می رود. 

رهبر ایران نیز در توئیت خود اذعان داشتند که که نیروهای خارجی (اسرائیل و عربستان) تنور این اعتراضات را داغ کرده و آنرا به درگیری کشانده است  که همین امر نگرانی هایی را  برای صادرات آهن آلات ایران بخصوص صادرات آهن به عراق به این منطقه ایجاد کرده است.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: