توقف فروش در بازار آهن

توقف فروش در بازار آهن
توقف فروش در بازار آهن

آهن پرایس: از روز چهارشنبه هفته پیشین و پس از سخنان مقام معظم رهبری در پی مذاکرات وین نرخ ارز شیب تند صعودی را در پیش گرفت و روی کانال 26 هزار تومان قرار گرفت که با نوسانات زیادی همراه است. مقام معظم رهبری در دیدار با دولت روحانی اذعان داشت بسیار واضح است که دولت غربی ...

آهن پرایس: از روز چهارشنبه هفته پیشین و پس از سخنان مقام معظم رهبری در پی مذاکرات وین نرخ ارز شیب تند صعودی را در پیش گرفت و روی کانال 26 هزار تومان قرار گرفت که با نوسانات زیادی همراه است. مقام معظم رهبری در دیدار با دولت روحانی اذعان داشت بسیار واضح است که دولت غربی هرگز تحریم ها را بر نخواهد داشت و برای ما برجام مایه عبرتی شد که بدانیم غرب غیر قابل اعتماد است. 

البته در موازات این سخنان مساله انفجار کشتی صهیونیستی در دریای عمان و تهدیدات مقامات این رژیم برای ایران در این حجم از نوسانات و نابسامانی موثر بود. طی نامه ارسالی از سوی انجمن فولاد کشور می توان دریافت که 85 درصد ظرفیت فولاد کشور از خاموشی های اخیر صدمه و خسارات سنگینی دیده اند و فی الواقع این موضوع نگرانی ها را در مورد تامین مقاطع در ماه های آتی رقم خواهد زد. 

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: رکود عمیق در بازار آهن

حال آنکه با این نوسانات صعودی به طور کلی واکنش به این تحولات بسیار خنثی و بی روح است؛ می توان بیان داشت رکورد در بازار آهن حاکم است حتی در روز گذشته نیز معاملات ورق در بورس کالا با حذف محدودیت بهین یاب متقاضی چندانی نداشت و در نهایت امر روی قیمت پایه مچینگ شد. 

روز آغازین هفته ی جاری دستخوش تغییراتی بود که می توان اظهار داشت تعطیلی روز پنج شنبه و افزایش همزمان قیمت مقاطع و دلار باهم منجر شد که در این روز شاهد رشد شدید قیمت برخی مقاطع در بازار آزاد باشیم و در برخی از مبادی فروش بازار آهن نیز توقف فروش به چشم می خورد حتی بعضا شاهد افزایش تخفیف پای آدرس و اعلام قیمت پس از بستن فروش در برخی شرکت ها بودیم.

با توجه به اعلامی های قیمت روز آهن آلات، قیمت میلگرد افزایشی حدود 50 الی 250 را لمس کرد و تعداد بسیار کمی از شرکت ها ثبات قیمتی داشتند همچنین برخی از مبادی نیز در پایان وقت فروش را متوقف کردند که سقف قیمتی میلگرد روی نرخ 18 هزار و 325 تومان بود و کف قیمتی با افزایش 100 تومانی به نرخ 17 هزار و 200 تومان رسید. 

افزایش قیمت نبشی و قیمت ناودانی حدود 50 تا 750 تومانی شیب تندی را به نمایش گذاشت که یکی از مبادی فروش نیز بلافاصله پس از اعلام قیمت فروش خود را بست. در بازار تیرآهن نیز در بخش شاخه فروشی اکثرا ثبات قیمتی را لحاظ کردند و در بخش کیلو فروشی نیز افزایش قیمت تیرآهن تا 650 تومان هم رسید. قیمت پروفیل نیز اکثرا ثابت اعلام شد و یک شرکت نیز قیمت های خود را با افزایش 100 تومانی اعلام کرد البته شایان ذکر است برخی پایتخت نشینان فروش خود را متوقف کردند.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 1 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.