ثبات قیمت در بازار آهن

ثبات قیمت در بازار آهن
ثبات قیمت در بازار آهن

آهن پرایس: در روز گذشته که دلار همچنان در کانال 25 هزار تومان نوسانات جزئی توام با ریزش و بلافاصله پس از ریزش افزایش جزئی را به رخ کشید و در نهایت دلار با کاهش 120 تومانی روی نرخ 25 هزار و 650 تومان قرار گرفت؛ در بازار آهن نیز ثبات قیمتی همراه با ریز کاهش در برخی مقاطع فولادی رویت...

آهن پرایس: در روز گذشته که دلار همچنان در کانال 25 هزار تومان نوسانات جزئی توام با ریزش و بلافاصله پس از ریزش افزایش جزئی را به رخ کشید و در نهایت دلار با کاهش 120 تومانی روی نرخ 25 هزار و 650 تومان قرار گرفت؛ در بازار آهن نیز ثبات قیمتی همراه با ریز کاهش در برخی مقاطع فولادی رویت شد.

با وجود کاهش نسبی قیمت مقاطع همچنان وضعیت پروفیل و ورق نابسامان و ملتهب است و برخی مبادی فروش روز گذشته فروش خود را بستند. در عرضه های بورس کالا نیز شاهد رقابتی بالغ بر 20 درصد برای خرید ورق مبارکه بودیم که در واقع همین رقابت بر نابسمانی و تنش بازار پروفیل دامن زد؛ همچنین رقابت ضعیف معاملات مقاطع در بورس در روز گذشته کمکی بر ثبات قیمتی بازار میلگرد بود. 

با توجه به نبود خریدار در بازار و تقاضاهایی خیلی جزیی موجود در بازار آهن این روزها شاهد تخفیف و زیر فروشی پای واریز در برخی مبادی فروش هستیم و گویا هر چه به سوی پایان مرداد ماه نزدیک تر می شویم و امیدهای از رفع محدودیت های برق موج می زند واحدهای تولید کننده نیز فشار عرضه و کاهش قیمت ها را بیشتر می کنند؛ شاید بتوان گفت در روزهای آتی نیز می تواند این روند ادامه یابد. 

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: کاهش تنش ها در بازار آهن

با بررسی روزانه قیمت آهن آلات می توان ابراز داشت که در روز گذشته در بازار آهن قیمت میلگرد در اکثر شرکتهای تولید کننده کاهشی بود و همچنین برخی از مبادی فروش نیز ثبات قیمتی را لحاظ کردند.  در بازار آزاد مقاطع؛ قیمت نبشی و قیمت ناودانی در اکثر مبادی فروش  ثابت بود و دو شرکت نیز کاهشی 150 تومانی را لمس کردند. 

در بازار تیرآهن نیز در بخش کیلو فروشی قیمت تیرآهن ثابت بود و در بخش شاخه فروشی برخی از شاخه های پر فروش ثبات قیمتی را در پیش گرفتند و برخی نیز کاهش قیمتی جزیی را لحاظ کردند. در بازار پروفیل رفتار مبادی فروش اندکی با سایر مقاطع تفاوت داشت چرا که در کنار تعداد کثیری از تولید کنندگان که ثبات قیمت پروفیل را لحاظ کردند؛ یک شرکت نیز افزایش 200 تومانی را لحاظ کرد و 3 شرکت نیز به طور کلی فروش خود را بستند و قیمتی اعلام نکردند.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (1)

  • یادگاری
    یادگاری1400/05/14 - 17:46 پاسخ

    من دو روز قبل گفتم که این بازار طی روزهای آتی کاهشی خواهد بود. حالا هم که می بینید میلگرد وارد کانال ۱۶ هزار تومانی شد. مطمئن باشید طی یک ماه آتی سقوط سنگینی در این حوزه به یمن برخورد با عوامل فساد شاهد خواهیم بود. قول می دهم مافیای این حوزه که در دولت دوازدهم مقام مهمی داشت به زودی حذف خواهد شد.