جایگاه بین المللی فولاد ایران

جایگاه بین المللی فولاد ایران
جایگاه بین المللی فولاد ایران

جایگاه بین المللی فولاد ایران

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، بنابر اظهارات کارشناسان صنعت فولاد، ایران در تولید فولاد دارای جایگاه بین‌المللی است، به‌ طوری ‌که در سال ۲۰۱۰ میلادی در مقام هفدهم دنیا قرار داشت و امروز ایران چهاردهمین فولاد ساز جهان است. تولیدات در این عرصه تا جایی پیش رفته که امروز تولیدات فولاد ی بخش خصوصی با وجود روند کاهشی در جهان در حال افزایش است.

به‌ گونه ‌ای که انجمن تولید کنندگان فولاد ایران در سال ۹۵ اعلام کرده است، عملکرد فولاد سازان  بخش خصوصی در نخستین ماه امسال در مقایسه با عملکرد ماه مشابه سال گذشته رشد ۱۴/۵ درصدی ثبت کرد و این در حالی است که فولاد سازان جهان با توجه به شرایط بازار ها تولید خود را کاهش داده‌ اند. انجمن جهانی فولاد در جدید ترین گزارش خود کل میزان تولید فولاد جهان در سال 2018 را 1808 میلیون تن اعلام کرده است. تولید فولاد جهان در این سال نسبت به سال قبل از آن رشد 4.6 درصدی داشته است.

بر اساس این گزارش صنعت فولاد ایران با وجود تحریم‌ های آمریکا عملکرد بسیار خوبی در سال 2018 داشته و توانسته میان تولید کنندگان بزرگ فولاد جهان سه کشور ایتالیا، تایوان و اوکراین را پشت سر بگذارد و در جایگاه دهم قرار گیرد. تولید فولاد ایران در این سال نسبت به سال قبل از آن 17.7 درصد افزایش یافت و به 25 میلیون تن رسید. ایران در سال پیش از آن 21.2 میلیون تن فولاد تولید کرده بود.

ایران در سال 2017 سیزدهمین تولیدکننده بزرگ فولاد در جهان شناخته شده بود و ایتالیا، تایوان و اوکراین به ‌ترتیب در رتبه‌ های دهم، یازدهم و دوازدهم قرار گرفته بودند اما در سال 2018 با رشد قابل توجه تولید فولاد ایران رتبه دهم از این نظر به ایران رسیده است و کشور های دیگر در رده های بعدی قرار گرفته اند.


برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳