جلوگیری از ورود فولاد بی کیفیت به بازار مسکن

جلوگیری از ورود فولاد بی کیفیت به بازار مسکن
جلوگیری از ورود فولاد بی کیفیت به بازار مسکن

جلوگیری از ورود فولاد بی کیفیت به بازار مسکن

برای پیشرفت بازار مسکن باید از ورود فولاد غیر استاندارد به این حوزه جلوگیری کرد. به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، محمد شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در این رابطه افزود: یکی از وظایف مهم وزارت راه و شهرسازی، کنترل کیفیت مصالح ساختمانی است اما امروزه شاهد ورود فولاد غیر استاندارد به بازار ساختمان هستیم. وی در نهمین کنفرانس ملی "سازه و فولاد" بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت ها در چند ماه اخیر و همچنین افزایش هزینه های ساخت و ساز در کشور، نباید اجازه ی ورود محصولات غیراستاندارد را به بازار داد چراکه موجب رکود بیشتر صنعت ساختمان می شود.

وی با اشاره به اهمیت کنترل کیفیت مصالح ساختمانی توسط وزارت راه و شهرسازی و مرکز تحقیقات راه و مسکن عنوان کرد: همانطور که شاهد هستیم استفاده مطلوب از فولاد و اسکلت در حوزه های مسکن و راهسازی ضرورت دارد اما تاکنون مقررات مناسبی برای استفاده از این محصولات فولادی مرغوب در کشور وجود ندارد.

شکرچی در ادامه بیان کرد: نقش اساسی فولاد در محصولات مقاوم ساختمانی را نمی توان انکار کرد و از طرفی هم در تولید فولاد حدود 20 درصد آلیاژ آن به سرباره تبدیل می شود که بر خلاف سایر کشورهای جهان تکلیف آن مشخص نیست. سرباره های فولادی محصول جانبی است که هنپام جداسازی آهن در کوره های ذوب از ناخالصی های موجود در سنگ به وجود می آید.

شکرچی زاده تصریح کرد: با توجه به زلزله های اخیر که در کشور به وقوع پیوسته است و افزایش این نوع زمین لرزه ها در فلات ایران، می توان با استفاده از سازه های فولادی مقاوم سازی ساختمان ها را در کشور تقویت کرد و از تخریب ساختمان ها جلوگیری کرد چراکه در زلزله اخیر کرمانشاه مهندسی کشور سربلند بیرون نیامد بنابراین باید در حوزه ساخت و ساز ،سازه های فولادی مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید. 

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳