جهش باورنکردنی قیمت آهن

جهش باورنکردنی قیمت آهن
جهش باورنکردنی قیمت آهن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، موج جدید افزایش قیمت محصولات فولادی به‌گونه‌ای است که بهای هر کیلوگرم میلگرد در بازار آزاد به طور نسبی به کانال ۷ هزار تومان وارد شد. درحالی که افزایش عرضه محصولات فولادی در بورس کالا توانسته بود به تغییر فاز روانی و عقبگرد ...

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، موج جدید افزایش قیمت محصولات فولادی به‌گونه‌ای است که بهای هر کیلوگرم میلگرد در بازار آزاد به طور نسبی به کانال ۷ هزار تومان وارد شد. درحالی که افزایش عرضه محصولات فولادی در بورس کالا توانسته بود به تغییر فاز روانی و عقبگرد محسوس خریدهای هیجانی در بازار فولاد منتهی شود، اما هجوم مجدد سرمایه‌های سرگردان با هدف در امان ماندن از اثرات تورمی اقتصاد با افزایش تقاضا ثبات بازار را برهم زد و سبب افزایش قیمت‌ها شد. 

این رشد تقاضا به مفهوم افزایش مصرف محصولات فولادی در کشور نیست و بخش قابل‌توجهی از تقاضای موجود در این بازار و معاملات صورت گرفته با هدف سفته ‌بازی و کسب سود از نوسان‌گیری این بازار آشفته و در بهترین حالت با هدف خرید برای مصرف آتی صورت می‌گیرد. در چنین شرایطی و تا زمان استمرار وضعیت فعلی اقتصادی در کشور که بعضا به رشد تورم دامن می‌زند نباید انتظار داشت که بازار محصولات فولادی در کشور کاهش نرخ داشته باشد. بازگشت مجدد قیمت‌ها به روند افزایشی به دلایل متعددی صورت گرفت که هجوم سرمایه‌های سرگردان به این بازار را می‌توان اصلی‌ترین عامل دانست. درواقع انتظار تورمی و افزایش نقدینگی در سطح جامعه باعث هجوم سرمایه به بازارهایی همچون طلا، خودرو و بورس شده و بخشی از سرمایه‌های سرگردان نیز در سطح کوچکتر به محصولات فولادی وارد شده است و همین موضوع رشد تقاضا در این بخش و در ادامه افزایش قیمت را رقم زده است.

درحالی که همچنان یک هفته به اتمام ماه خرداد باقی‌مانده اما میزان تقاضا و حجم معاملات برای محصولات فولادی در بورس کالا طی سه هفته ابتدایی خردادماه نسبت به تقاضا و حجم معاملات در اردیبهشت‌ماه افزایش داشته است. درواقع درحالی‌که در اردیبهشت‌ماه سال جاری در مجموع تقاضایی معادل یک میلیون و ۷۲۵ هزار تن برای انواع محصولات فولادی در بورس کالا به ثبت رسید، میزان تقاضای ثبت شده تا روز ۲۱ خرداد به یک‌میلیون و۹۶۴هزارتن رسید.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (3)

 • احمد رضایی
  احمد رضایی1399/03/27 - 06:19 پاسخ

  با این شرایط اهن و میلگرد و سیمان‌و تورم‌۳۰۰% چگونه‌میشود قیمت خانه‌کاهشی شود

 • علی
  علی1399/03/26 - 18:55 پاسخ

  تمام گرانی ها در هر زمینه ای ساخته دست خود ماست ،سرمایه های سرگردان زندگی را به جهنم برای خودمان تبدیل کرده عطش کسب درآمد از طریق دلالی روز به روز زندگی را به همه سخت تر میکند حتی کسانی که به ظاهر رقم دارایی شأن اضافه میشود غافل از اینکه در واقع قدرت خریدشان کم میشود ،وهر روز فقیرتر میشویم ،

 • علی ۲
  علی ۲1399/03/26 - 15:21 پاسخ

  باسلام ، معلومه چرا گرون میشه علت اصلی گرونی خود مردم هستند ، بخدا ی ماه کل ایران نه فقط آهن ، اصلا هر چی که بی حساب وکتاب قیمتش بالا میره نخرند ، مجبورند که قیمتها روبشکنند ، همه مردم میگن چقدر گرون شده ، بابا ی ماه فقز نخرین بخدا التماستون میکنند بیاین بخرین بت قیمت خیلی ارزانتر، اینو میخواستم بگم بازار تا مادامی که تقاضا زیاد باشد نباید انتظار ارزونی داشت.

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.