جو آرام قیمت ها در بازار آهن

جو آرام قیمت ها در بازار آهن
جو آرام قیمت ها در بازار آهن

آهن پرایس: قیمت مقاطع فولادی در پی کاهش قیمت دلار کاهش یافت؛ در روز یکشنبه پس از کاهش 540 تومانی قیمت دلار در بازار آزاد و رسیدن به مبلغ 23 هزار و 810 تومان، خبرها از کاهش قیمت ها در بازار آهن حکایت داشت. در حالیکه دلار در بازار آزاد کاهش قیمت داشته است...

آهن پرایس: قیمت مقاطع فولادی در پی کاهش قیمت دلار کاهش یافت؛ در روز یکشنبه پس از کاهش 540 تومانی قیمت دلار در بازار آزاد و رسیدن به مبلغ 23 هزار و 810 تومان، خبرها از کاهش قیمت ها در بازار آهن حکایت داشت. در حالیکه دلار در بازار آزاد کاهش قیمت داشته است اما با دلار نیمایی نه تنها همچنان فاصله دارد بلکه دلار نیمایی هم در این هفته رو به افزایش بوده است. شایان ذکر است خبری از کاهش قیمت شمش و مقاطع در CIS نیست، بر این اساس باید دید فولادسازان چه قیمتی را برای معاملات امروز در نظر می گیرند.

اگر چنانچه این قیمت ها ثابت یا کاهشی باشند، احتمالا روند نزولی بازار ادامه پیدا خواهد کرد و در صورتی که فولادسازان مانند هفته های گذشته اصرار بر افزایش قیمت شمش داشته باشند، دوباره شوکی به بازار وارد خواهد شد و ادامه روند نزولی در بازار متوقف خواهد شد.

در هر صورت در روز گذشته شاهد کاهش قیمت میلگرد و ورود قیمت این محصول به کانال 14 هزار تومان بودیم و در اکثر مبادی فروش میلگرد کاهش 100 الی 330 تومانی را شاهد بودیم؛ تعداد کمی از کارخانجات نیز ثبات قیمت میلگرد را اعلام داشتند. کمترین قیمت میلگرد14 را کارخانه امیرکبیر خزر روی قیمت 14 هزار و 820 تومان و بیشترین قیمت را کارخانه نورد فولاد گلستان روی قیمت 15 هزار و800 تومان اعلام کردند.

کاهش قیمت نبشی و قیمت ناودانی با شدت همراه بود و در محدوده 100 الی 700 تومانی قرار داشت، همچنین لازم به ذکر است که اکثر کارخانه های نبشی و ناودانی کاهش قیمت را لمس کردند و اندک تعدادی نیز ثبات قیمت داشتند.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: تداوم رکود در بازار آهن

شایان ذکر است در قیمت تیرآهن نیز در فروش به صورت کیلو کاهش قیمت 100 و 150 تومانی را لمس کرده و در فروش شاخه ای کاهش 10 الی 50 هزار تومانی را در شاخه های پر فروش داشتیم. در قیمت پروفیل جالب توجه است که فقط سه شرکت اعلام قیمت داشته اند و بقیه شرکت ها فروش را متوقف کردند. در میان قیمت های اعلامی کاهش 100 و 400 تومانی این محصول به چشم می خورد.

تحت تاثیر اعلام نتایج انتخابات که مدت زمان زیادی از آن نگذشته است و از سوی دیگر توقف مذاکرات وین، جو آرامی در بازار آهن حکم فرما شده است و باید دید که در روزهای آتی این روند تداوم خواهد داشت یا مجددا شاهد سیر صعودی قیمت ها خواهیم بود.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.