حذف کردن عوارض گندله و سنگ آهن

حذف کردن عوارض گندله و سنگ آهن
حذف کردن عوارض گندله و سنگ آهن

حذف کردن عوارض گندله و سنگ آهن

اخیرا در طی نشستی خبری؛ نایب رئیس انجمن سنگ آهن با رئیس سازمان برنامه و بودجه مذاکراتی در راستای حل کردن مشکلات پرداخت و دریافت عوارض سنگ‌آهن و گندله داشتند که در انتها رئیس سازمان قول حذف کردن عوارض را داد. بهرام شکوری ابتدا اشاره ای به وضعیت فعلی سنگ‌آهن در ماه‌های گذشته نمود و اظهار داشت: در ابتدای سالی گذشت، قیمت سنگ‌آهن و کنسانتره به آرامی رشد داشت و پیش بینی میشود که همین منوال در سال 96و 96 نیزادامه داشته باشد، اما لازم به ذکر است که در چند سال اخیر شاهد کاهش یافتن قیمت کامودیتی در تمام حوزه‌های معدنی بودیم. وی همچنین افزود: درست است که برنامه ی کاهش قیمت‌ برای موضوعاتی را داشته باشیم، ولی در کل میتوان گفت که چشم‌انداز سنگ آهن بسیار روشن است.

وی که اکنون در مقاوم نایب رئیسات انجمن سنگ آهن هست، توضیحاتی در ارتباط با اشتباهات زمانبندی‌ تولید و توسعه واحدهای معدنی داد و گفت: ما ایرانی ها اشتباه بزرگی در اقتصاد میکنیم، زیرا افرادی هستیم که خیال میکنیم در زمان رکود، متوقف کردن تولید کار درستی است و در زمانی که در بازار تحرک و رونقی ایجاد شود، تازه شروع به کلنگ‌زنی کنیم که این کار در اکثر مواقع نمیتواند نتیجه ی سود بخشی داشته باشد، ولی در بازار آهن و حوزه ی سنگ‌آهن، مجموعه ی ما از جمله مجموعه‌هایی بود که در همان زمان رکود بازار کلنگ‌های خود را زد و سرمایه های کلانی را به این بخش وارد نمود که در پایان، نتیجه ای که داشت این بود که در حال حاضر ما از این سود ها بهرهمند هستیمو در ایم جا دارد تا من نکته ای را برای همگان روشن کنم : آینده ی دنیا، آینده مواد معدنی است و لازم است تا سرمایه‌گذاری و زمانبندی های درستی را روی آن ایجاد کنیم.

شکوری در ادامه با اشاره به موضوع حذف افزایش تعرفه‌ها در سال ۱۳۹۶ اظهار کرد: به هر حال حذف تعرفه‌ها می‌تواند به نفع مواد معدنی باشد، اما در حوزه دیگر در موضوع عوارض هفته گذشته با محمدباقر نوبخت – رئیس سازمان برنامه و بودجه - جلسه‌ای داشتیم که بسیار خوب و کارشناسی برگزار شد و از ایشان خواستیم تا از عوارض بر روی برخی محصولات معدنی را کاهش یا حذف کند، چرا که می‌تواند به حوزه تولید صدمه وارد کند.

وی افزود: بعد از استدلال‌هایی که انجام شد و مشکلات به شکل منطقی مطرح شد، ایشان نیز قانع شدند و قول دادند که موضوع حذف عوارض سنگ آهن و کنسانتره را به شورای اقتصاد دولت ببرد و تایید آن را دریافت کند.

برای دریافت قیمت میلگرد ، قیمت تیر آهن ، قیمت نبشی و نادانی ، قیمت پروفیل ، قیمت ورق ، در کانال تلگرام ما عضو شوید. برای عضویت در کانال ⬅️ اینجا ️ را کلیک کنید.

 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: