رشدِ چشمگیرِ صادرات کنسانتره سنگ آهن

رشدی چشمگیر در صادرات کنسانتره سنگ آهن
رشدِ چشمگیرِ صادرات کنسانتره سنگ آهن

رشدِ چشمگیرِ صادرات کنسانتره سنگ آهن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، طبق آمار منتشره گمرک کشور در مدت ده ماهه از سال جاری میزان سنگ آهن دانه بندی در این دوره هفت هزار و 204 تن به ارزش 203 میلیون دلار بود. که نسبت به سال گذشته از بعد ارزش و وزن در صادرات شاهد افت بوده است.
اما در این مدت معاملات تجاری صنایع معدنی حاکی از صدور پنج میلیون و 552 هزار تن کنسانتره سنگ آهن به ارزش 398 میلیون دلار بوده است. که افزایش ده برابری را در پی داشته است.

عملکردی از تولید 9 ماهه سنگ آهن توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) منتشر شده که، رقم بیش از 27 میلیون و 31 هزار تن را نشان می دهد.
همچنین میزان استخراج سنگ آهن خام بالغ بر 48 میلیون و 759 هزار و 986 تن و محصول ارسالی برای مصرف 26 میلیون و 973 هزار و 486 تن اعلام گشت. به راحتی می توان متوجه شد که میزان صادرات کنسانتره سنگ آهن در سال جاری رشد چشم گیری را تجربه کرده است. میزان صادرات سنگ آهن کنسانتره در مدت 9 ماهه سال 97 به میزان چهار میلیون و 744 هزار و 850 تن رسید که نسبت به 9 ماهه 96 ( منتهی به آذر) یک هزار و 619 درصد افزایش نشان می دهد. اما در بخش صادرات سنگ آهن دانه بندی، در مقایسه با دوره مشابه پارسال 53 درصد کاهش را شاهد بوده ایم روند روندی که ارزش آن به رقمی افزون بر 190.7 میلیون دلار رسید و نسبت به دوره مورد بررسی 76 درصد افت را به ثبت رساند.

 میزان ذخایر قطعی سنگ آهن کشور توسط گزارش اعلامی ایمیدرو افزون بر سه میلیارد تن برآورد شده و برپایه این گزارش عملیات اکتشافی در زمینه سنگ آهن که از سال 1393 آغاز شد، و نتیجه آن کشف ذخایر جدیدی در منطقه سنگان (خراسان رضوی) و برخی مناطق دیگر بوده است که توانست به میزان 500 میلیون تن به ذخایر قطعی سنگ آهن کشور بیافزاید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.
اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳